Ασθένειες Κοιλιά κανάρας σαν αυγό, μάλλον δυστοκία

Εγγραφή
17 Μαϊ 2018
Μηνύματα
985
Πόλη
Αθήνα
Καλημερα σε ολους.Η καναριτσα σημερα φαινεται κουρασμενη.τις προηγουμενες μερες εκανε πιο υδαρες κουτσουλιες πραγμα που δε με ανυσυχισε λογω διατροφη με φυλλωδη λαχανικα.σημερα ομως παρατητησα ενα βαρος που την δυσκολευει να μετακξνηθει.την επιασα την φυσοξα και βλεπω σαν αυγο η κοιλια της.δεν εχω υγρο ασβεστιο τι να κανω τωρα?μηπως και την σωσω .ερχεται και φωτο
[automerge]1607595457[/automerge]
Φωτο τωρα λιγακι δυσκολο .Δεν θελω να ξανα στρεσσαρω το πουλακι.σημερα οι κουτσουλιες κανονικες.τωρα τρωει κανονικα.ειναι μονη της στο κλουβακι της.δεν ειναι πυρωμενη και βεβαιως δεν εινια σε αναπαραγωγη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλησπερα σε ολους.
Το πουλακι τελικα δεν ειχε δυστοκια αλλα βασανιζεται απο εντερικο προβλημα.Οι κουτσουλιες εχουν φτιαξει σαν μορφολογια.καποιες μερες ηταν καλυτερα αλλα σημερα ηταν χαλια απο το απογευμα.απο το βαρος της κοιλιας δε μπορουσε να σταθει στο κλαδακι.Με ενα μασαζακι στην κοιλια καταφερε να κουτσουλησει λιγακι και καταφερε να ξελαφρωσει.(ισως κατι σαν ιλεως)Περισσοτερο ενεργητικη αλλα αδυνατισμενη πολυ δεν μπορει να φαει πολυ.
Τι μπορω να κανω για να την κρατησω μεχρι τη δευτερα τουλαχιστον?
 
Καλησπερα.Για να κερδισω μερες αρχισα να δινω chevi kok μηπως και γλιτωσω κατι.Τπ φαρμακο αυτο το ειχα,μπορει και να ηταν βιαστικη κινηση μα δεν μπορουσα να κανω κατι αλλο.φαινεται κοκκινη και ζεστη η κοιλια της αλλα και το συκωτι της ερεθισμενο.
 
Καλη χρονια σε ολους.Εδωσα chevi kok ,aviomacin,teniazin.Αλλα τονπουλακι εινια στα τελευταια του αυτη τη στιγμη.δεν μπορει να σταθει στα ποδια του.Ειναι συβεχεια ξαπλωμενη η κακομοιρα.😪
 
Δυστυχως οχι.Δεν ειναι ευκολη η μετακινηση μου εν μεσω καραντινας και ετσι αποφασισα να την παλεψω οσο μπορω μονος μου.
 
Το πουλακι δυστυχως εφυγε απο κοντα μας.Δεν ειχε νοημα να σας ανεβασω καποια φωτο η κατασταση του ηταν σε τελικο σταδιο.Τουλαχιστον απαλλαχτηκε απο την ταλαιπωρια.Ευχαριστω ολους οσους εδειξαν ενδιαφερον
 
Back
Top