Αναπαραγωγή Κοκατίλ γεννάει χωρίς αρσενικό

Antoninho30

PB Member
Εγγραφή
6 Δεκ 2017
Μηνύματα
401
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα. Έχω ένα κοκατιλ που το είχα πάρει από έναν εκτροφέα στην Αθήνα... Μου το πούλησε για αρσενικό αλλά μετά από 8 μήνες μου έκανε αυγά στον πάτο του κλουβιου, σήμερα έβαλα μια φολια να μην την παιδεύω... Πείτε μου τι να κάνω..; Όσο για τον εκτροφέα;απαράδεκτος... Του ζήτησα να μου το αλλάξει εδώ και 4 μήνες. Γιατί είχα καταλάβει ότι είναι θυλικο... Και ακόμα και τώρα με ειρωνεύεται...
 
Κακως εβαλες φωλια διοτι ετσι του ενισχυεις τη διαθεση για να κανει αυγα! αλλαξε τη διαρυθμιση του κλουβιου, καντην κανα μπανακι για να γει απο αυτη τη φαση σιγα σιγα! Κ φυσικα βγαλε τη φωλια! Μπες διαβασε τα αρθρα του φορουμ, εχει τοσα θεματα που θα σε βοηθησουν για τη καλυτερη διαβιωση των πτηνων σου! Καλο ειναι να ρωταμε αλλα αν δε διαβασουμε κ μονοι μας 5 πραγματα δε γινεται τιποτα!
 
Φωλιά έβαλα γιατί τα έκανε... Κατο...τι να έκανα;
Όπου και να τα έκανε τα αυγά δεν έχει καμιά σημασία, αφού είναι άσπορα.
Θα πρέπει να κοιμάται 12+ ώρες σε ήσυχο χώρο, να μην την ταΐζεις αυγοτροφή-αυγά=πρωτεΐνες-να κάνει μπάνιο-να μη την χαϊδεύεις πουθενά αλλού εκτός από το κεφάλι...
Διάβασε όπως σου πρότεινε ο Ζαχαρίας, με αυτό τον τρόπο θα βοηθήσεις το πουλάκι να αποφύγει τέτοιου είδους (εντελώς άδικες) ταλαιπωρίες 😉
 
Back
Top