Γενικά Κοκατίλ σε καλό δρόμο

thanasis76

PB Member
Εγγραφή
31 Αυγ 2008
Μηνύματα
213
Πόλη
Ερμούπολη
καλημερα!
οπως βλεπετε κι απο τον τιτλο με τα κοκατιλ μου τα παω μια χαρα!
σιγα σιγα αποκταω την εμπιστοσυνη τους και χαιρομαι πολυ!
δεσ βιαζομαι και ολα γινονται αργα και σταθερα, βλεπετε ειναι 2 και πρεπει να ειμαι πιο προσεκτικος!
οπως βλεπετε στις φωτο...
πριν μερικες μερες τα κοκατιλ μου αρχισαν να τρωνε απο το χερι μου και να τα βγαζω και φωτο. Γιατι στην αρχη μολις την σηκωνα εφευγαν...
σημερα που ξυπνησαμε αφου μιλησαμε ειπα να κανω ενα βημα παραπανω! Παντα με μαρουλι γιατι μεχρι στιγμης μονο με αυτο τρελενονται...
πηρα μαρουλι και ανοιξα την πορτα, εβαλα το χερι μου μπροστα στην πορτα που εχω ενα κλαδι γι αυτο το λογο και αφου τους μιλησα αρκετη ωρα τα επεισα να ερθουν να φανε...
ηταν πολυ δυστακτικα και ετρεμε λιγο το ενα αλλα εφαγαν και τα δυο...
οχι πολυ αλλα εκατσαν αρεκετη ωρα, εφαγαν και μετα πηγαν και για σπορακια...
οποτε, ολα καλα, καναμε ενα βημα παραπανω!
 

Συνημμένα

  • DSC04902.webp
    DSC04902.webp
    18,5 KB · Προβολές: 116
  • DSC04903.webp
    DSC04903.webp
    16,3 KB · Προβολές: 97
  • DSC04904.webp
    DSC04904.webp
    17,8 KB · Προβολές: 93
  • DSC04901.webp
    DSC04901.webp
    11,2 KB · Προβολές: 126
Καλημέρα Θανάση και μπράβο σου που τα κατάφερες!
Με λίγη υπομονή όλα θα γίνουν..
Με τα ονόματα τί έκανες;
 
Καλημέρα Θανάση και μπράβο σου που τα κατάφερες!
Με λίγη υπομονή όλα θα γίνουν..
Με τα ονόματα τί έκανες;

με τα ονοματα τιποτα ακομα! Εχω κατι στο μυαλο μου αλλα περιμενω να σιγουρεψω οτι ειναι ζευγαρι!
μην βγαλω ονοματα και δεν ξερω το φυλλο...
το ενα ονομα εχει βρεθει... Ξερεις εσυ! :D
 
Το δαχτυλίδι δεν έχεις καταφέρει να δεις τί λέει;
 
Εγω πιστευω οτι σιγουρα ειναι του 2008 γιατι απο το λοφιο του που ειναι μικρο ακομα φαινετε οτι ειναι φετινο!
 
Μια χαρα τα πηγαινετε! Σε λιγο καιρο θα ειναι εξω και θα καθονται παρεα σου! Και πολυ ομορφες φωτο!:D
 
Κουκλιά είναι 😛. Τελικά με υπομονή και επιμονή όλα γίνονται. Να σου ζήσουν 🙂
 
Να σου ζησουν και να δεις που σε λίγο καιρό θα κάθονται και στην αγκαλιά σου. Οι φωτογραφιες που τα ταιζεις είναι πολύ τρυφερές.
 
καλησπερα και παλι!
σας ευχαριστω για τα ομορφα λογια σας!
στην αρχη που ειπα οτι θα παρω ζευγαρι μου ειπατε οτι ειναι δυσκολο να τα εξημερωσω...
δεν εχετε και πολυ αδικο γιατι οταν το ενα στη αρχη το σκεφτοταν να ερθει το αλλο του μιλουσε και εφευγε...
η μπορει να ηταν και τα δυο κοντα μου αλλα μολις το ενα τρομαζε εφευγαν και τα δυο...
αλλα αν τα αγαπαμε και εχουμε υπομονη ολα γινοντε...
ακομα και τωρα που εφαγαν απο το χερι μου και με την πορτα ανοιχτη βλεπω οτι ακομα φοβουντε και ειναι επιφυλακτικα...
δεν με πειραζει αυτο ομως γιατι εχω την υπομονη...
σιγα σιγα θα βλεπουμε μαζι τηλεοραση και θα τρωμε παρεα...

οσο για τις φωτογραφιες σας ευχαριστω αλλα δεν ειναι τελειες, ειναι βιαστικες γιατι μολις ειδαν την μηχανη φοβηθηκαν...
και εκανα οτι μπορουσα μετα σιγα σιγα...
και παλι σας ευχαριστω!
 
οσο για τις φωτογραφιες σας ευχαριστω αλλα δεν ειναι τελειες, ειναι βιαστικες γιατι μολις ειδαν την μηχανη φοβηθηκαν...
και εκανα οτι μπορουσα μετα σιγα σιγα...
Τα δικά μου πάλι έχουν συνηθίσει τον ήχο που βγάζει το κινητό μου όταν τα βγάζω φωτογραφίες και δεν κουνιούνται καθόλου... Μάλιστα παίρνουν και πόζες... Έχουν γέλιο... Και σένα θα τη συνηθίσουν σιγά-σιγά...
 
Back
Top