Γενικά Κοκατιλ αγριευει τα βραδια

Άλκηστη

PB Member
Εγγραφή
21 Ιουν 2009
Μηνύματα
352
Πόλη
Αθήνα
το βραδυ το κοκατιλ μου αγριεβει δηλαδη την μερα δε με δαγκωνει πολυ ενω το βραδυ μολις παω να την πλεισιασω ξεφυσαει και παει να με δαγκωσει;
 
Οταν λες βραδυ, τι ωρα δηλαδη;
μηπως ειναι κουρασμενο; Μηπως ειναι η ωρα του να κοιμηθει κ δεν θελει να το ενοχλεις;
κ τα πουλακια εχουν χαρακτηρα κ η διαθεση τους δεν μπορει να ειναι παντα η ιδια! 🙂
Αυτα που σου λεω ειναι θεωρητικα, δεν εχω κοκατιλ, ουτε εξημερωμενο πτηνο, υποθεσεις κανω!
 
Μηπως εκεινη την στιγμη ειναι ψιλοσκοτεινο το δωματιο και δεν βλεπει καλα; Αν ναι φυσιολογικο ειναι. Σε βλεπει σαν απειλη μεσα στον υπνο του και φωναζει.Αυτο το χχ που λες οτι κανει ειναι τροπος αμυνας οποτε κατι το φοβιζει εκεινη την στιγμη.
 
Tο κανει λιγο πριν βραδιασει και οταν το κανει την παω για υπνο... Ουτε το κοκατιλ μου ειναι εξημερωμενο!
 
Λογικο και εγω αμα ημουν κοκατιλ θα σε δαγκωνα, το βραδυ ποτε δεν πειραζουμε τα πουλια ποσο μαλλον τα μη-εξημερωμενα.
Το σκεπαζεις απλα και ασχολησε την επομενη μερα το πρωι η το απογευμα.
 
κ τα δικα μ ετσι κανουν ακομα κ το μικρολι που ειναι εξημερωμενο οταν ειναι απογευμα προσ βραδακι εχει παρει την σταση υπνου κουρνιαζει δηλαδη φουσκωμενο κ τριβει κ το ραμφοσ ετσι κανει αν το πλησιασεισ τοτε, ηρεμουν κ ξεκουραζονται ειναι φυσιολογικο εμενα το κανει παντα.. Κ οταν το ξεχναω εξω κ παει να κοιμηθει πανω απ το κλουβι κ παω να το πιασω να το βαλω μεσα ορμαει αλλα με δαγκωνει παιχνιδιαρικα.. Αλλα καταλαβαινω φερετε ετσι γιατι το ενοχλω!
 
Back
Top