Ασθένειες Κοκατιλ καθεται με ανοιχτα ποδια

XristosEl

PB New Member
Εγγραφή
18 Μαρ 2015
Μηνύματα
46
Πόλη
Πόρτο Ράφτη
Κοίταγα αρκετή ώρα τα ποστ . αλλά δεν βρήκα κάτι. Σημένει κάτι οτι το κοκατιλ κάθεται με ανοιχτά τα πόδια στην πατήθρα και οχι με κλειστα.? ενοώ όχι διπλά διιπλα τα πόδια του αλλά απομακρησμένα.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Είναι 1 χρονο'υ τον έχω μαζι μου εδώ και 3 μέρες. Δεν κρατιέται με τίποτα :D
 
Ίσως πρόκειται για ασθένεια.
Βάλε φωτογραφία των ποδιών του να κάθεται όπως λές...
Να τον χαίρεσαι πάντως.

Κάπως έτσι;
Splay1_small.JPG
 
οχι οχι. λιγο ανοιχτα οχι τοσο πολυ

παλι εκανα λαθος και το εβαλα το θεμα στα καναρινια☹

σαν αθτο εδο αλλα λιγο πιο ανοιχτα ακομα ενο το αλλο που εχω τα εχει πολυ κοντα το ενα με το αλλο τα ποδια του. (το συγκεκριμενο στην φοτο δεν ειναι δικο μου.
 

Συνημμένα

  • download.webp
    download.webp
    10,2 KB · Προβολές: 72
ναι. Διαβασα γι αυτο το θεμα πριν ξεκινησω να ψαχνω στο φορουν. Οχι δεν υπαρχει τετιο θεμα. το περπατημα του ειναι πολυ φισιολογικο.

ναι αλλα ειναι 1 χρονον. και πεταει κανονικα και περπαταει κανονικα.. σκαρφαλονει πηδαει στης πατηθρες ολο φισιολογικα
 
Αυτό είναι πρόβλημα συνήθως.
γιατί; Ενα παπαγάλος με splayed legs είναι άρρωστος. Απο την στιγμή που μπορεί να αυτοεξυπηρετηθεί (να φάει μόνος του κτλ) και δεν έχει κάποια άλλη ασθένεια δεν είναι πρόβλημα
 
ναι. Διαβασα γι αυτο το θεμα πριν ξεκινησω να ψαχνω στο φορουν. Οχι δεν υπαρχει τετιο θεμα. το περπατημα του ειναι πολυ φισιολογικο.
Τότε εντάξει.
Η φωτογραφία που έβαλες είναι φυσιολογική.
Μήπως κάθεται έτσι;
IMG_1395.webp

γιατί; Ενα παπαγάλος με splayed legs είναι άρρωστος. Απο την στιγμή που μπορεί να αυτοεξυπηρετηθεί (να φάει μόνος του κτλ) και δνε έχει κάποια άλλη ασθένεια δεν είναι πρόβλημα
Κοίτα τώρα. Και πόδι να του έλειπε πάλι θα τα κατάφερνε αυτό όμως δεν σημαίνει ότι εάν τον γιατρεύαμε
δεν θα του άρεσε...
 
ναι αλλα και καπιες φορες λιγο πιο ανοιχτα ακομα. μου ειπε οτι υπαρχει και η διαφορεα οτι ενα αρσενικο εινια φισιολογικο να καθεται με ανοιχτα τα ποδια;
 
Το κοκατίλ που σου έδειξα είναι το δικό μου και είναι αρσενικό.
Δεν έχει τίποτα.
Δεν παίζει ρόλο το φύλο του πουλιού.
Ποιος στο είπε αυτό;
Ότι και να είναι δεν είναι τίποτα σοβαρό.👍
 
Xρήστο, βάλε σε παρακαλώ μια καθαρή φωτογραφία για να ξέρουμε για τι πράγμα μιλάμε. Με τα "όχι ακριβώς έτσι, λίγο πιο ανοιχτά ή λίγο πιο κλειστά" δεν βγάζουμε συμπέρασμα. Παρόλα αυτά το πουλάκι του βίντεο δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση υγείας.
 
Back
Top