Γενικά Κοκατιλ κοιμαται στη σχαρα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Η κοκατιλινα μου εχει τη συνηθεια να κοιμαται στη σχαρα.. Οχι παντα, αλλα αρκετα βραδια.
Βραδια μονο εννοειται.
Δεν τιθεται θεμα υγειας, ειναι απολυτως καλα.
Η σχαρα ειναι παντα καθαρη αλλα οπως και να χει θεωρω καλυτερο θα ηταν να κοιμαται σε κλαδι.
Γιατι μπορει να το κανει;
Τι να κανω για να το κοψει;
Ευχαριστω!
 
Ειρήνη μου για θύμισέ μας την ηλικία της. Είναι μικρό νομίζω ακόμα; Γιατί όσο είναι μικρά δικαιολογείται κάπως. Επίσης ενδέχεται να θέλει πιο πλατύ σημείο από πατήθρα για τον ύπνο της. Έχεις σκεφθεί κάποιο πλατώ όπως έχει ο Ανέστης στις αμαζόνες του;
Τέλος, κάνε έναν έλεγχο και στο σημείο που έχεις τοποθετήσει το κλουβί, μήπως δεν παρέχει συναίσθημα ασφάλειας και την αποζητά στο κάτω μέρος που είναι καλυμμένο.
 
Ειρήνη μου για θύμισέ μας την ηλικία της. Είναι μικρό νομίζω ακόμα; Γιατί όσο είναι μικρά δικαιολογείται κάπως. Επίσης ενδέχεται να θέλει πιο πλατύ σημείο από πατήθρα για τον ύπνο της. Έχεις σκεφθεί κάποιο πλατώ όπως έχει ο Ανέστης στις αμαζόνες του;
Τέλος, κάνε έναν έλεγχο και στο σημείο που έχεις τοποθετήσει το κλουβί, μήπως δεν παρέχει συναίσθημα ασφάλειας και την αποζητά στο κάτω μέρος που είναι καλυμμένο.
.
Ειναι μικρο Μαρια μου ναι, τεσσαρων μηνων..
Πλατω που θα βρω;Ή τι μπορω να χρησιμοποιησω σαν πλατω;
Η θεση του κλουβιου νομιζω ειναι ενταξει, στο υψος που πρεπει και ακουμπαει σε τοιχο απο δυο μεριες.
 
Πλατω που θα βρω;Ή τι μπορω να χρησιμοποιησω σαν πλατω;
Κοίταξε του Ανέστη να καταλάβεις την λογική, βέβαια εσύ θα φτιάξεις κάτι μικρότερο αφού το πουλάκι είναι πολύ πιο μικρό.
Μπορείς να ζητήσεις σ' έναν ξυλουργό να σου φτιάξει ένα πλατύ ξύλινο στοιχείο με λείες τις γωνίες του, χωρίς βάψιμο και στις δύο γωνιακές εσωτερικές άκρες του να προσαρμόσεις βίδες με ροδέλες όπως έχουν οι μεγάλες ξύλινες πατήθρες μας.

Πιστεύω πως οφείλεται στην μικρή ηλικία του που το κάνει αυτό.
 
Back
Top