Ασθένειες Κοκατιλ κοιμαται την ημερα και δεν τραγουδαει καθολου

cockatiels

PB New Member
Εγγραφή
29 Μαϊ 2014
Μηνύματα
54
Πόλη
Αθήνα
Εδω και μια μερα στις 29-6 πηρα ενα αρσενικο κοκατιλ και καθεται πολλι ησυχο ενω στο πετ σοπ ηταν τελειο μηπος ειναι επειδη αλλαξε μερος!;,;,;
 
Ναι, σίγουρα γι αυτό είναι, αισθάνεται ακόμα ανασφάλεια και παρατηρεί τον χώρο και τις νέες συνήθειες. Γι αυτό απόφυγε απότομους ήχους και απότομες κινήσεις στον χώρο.
 
Το κοκατιλ μου που το εχω 3μερες δεν σφυριζει και καθεται ησυχο και κοιμαται και λιγο τιν ημερα ενο στο πετ σοπ ηταν μια χαρα!

Βοηθεια!
 
Κατ' αρχήν μην πανικοβάλλεσαι :)
Ποιες ώρες της ημέρας το βλέπεις να κοιμάται; Σε τι κλουβί το έχεις; Γνωρίζεις περίπου την ηλικία του;
Οι κουτσουλιές του είναι κανονικές;
 
Το κλουβί σε ποιο χώρο του σπιτιού το έχεις;
Το σκεπάζεις το βράδυ; Τι ώρα κλείνουν τα φώτα και σταματούν οι ήχοι-φασαρία ώστε να μπορέσει να κοιμηθεί; και για πόσες ώρες υπάρχει σκοτάδι και ησυχία;
 
Το κλουβι του ειναι μεγαλο το βραδυ δεν το σκεπαζω το εχω 3μερες και οι κουτσουλιες του ειναι καλα. Ειναι 7-6μηνων. Το βαζω στο δοματιο που δεν εχει φως ομως πεφτει λιγο απο το παραθυρο.
 
Ποιες ώρες το βλέπεις να κοιμάται και για πόση ώρα;
 
Δεν υπαρχει συγκεκριμενη ωρα και καθεται σε ενα μερος και δεν σφυραει οπως εκανε στο πετ σοπ
 
Πιστεύω πως είναι ακόμα ταραγμένο από την αλλαγή περιβάλλοντος. Οι κουτσουλιές του είναι καλές;
 
Ο ρικος μου το κοκατιλ δεν σφυραει ουτε τραγουδαει μονο οταν του βαζω φωνες κοκατιλ σφυραει λιγο. Εχω δει πολλους να τραγουδανε και να σφυρανε ο δικος μου γιατι δεν σφυραει και πως να το μαθω; Το εχω 1 εβδομαδα
 
Μήπως είναι θηλυκό; Τα θηλυκά δεν πολυμιλάνε.
 
Back
Top