Ασθένειες Κοκκίνισαν ξαφνικά τα μάτια του cockatiel μου και πέθανε σε 3 μέρες

Αλεξανδρος 21

PB New Member
Εγγραφή
10 Σεπ 2014
Μηνύματα
38
Πόλη
Γιαννιτσά
Παιδια εχω προβλημα με το κοκατιλακι μου. Τα ενα του το ματι την μια μερα ητανε κοκκινο και του πονουσε πολυ την επομενη ηταν και το αλλο και θα το πηγαινα στον κτηνιατρο αλλα το βρηκα ψοφιο



Ξερετε τι μπορει να το προκαλεσε;
 
Κρίμα, πολύ λυπάμαι ☹
Τι να σου πούμε από τα στοιχεία που μας δίνεις; Αν ήταν μικρό σε ηλικία και αν χτύπησε κάπου, ίσως η μόλυνση αυτή να το βρήκε ευάλωτο και το κατέβαλε άμεσα. Πόσες μέρες διήρκεσε η πρώτη κοκκινίλα μέχρι τον θάνατο;
 
Πρόσεξες αν είχε χτυπήσει στο κεφάλι σε κάποια πτήση στο σπίτι; Ποια ήταν τα συμπτώματα που σε έκαναν να καταλάβεις ότι πονάει; Μπορείς να μας κάνεις μια πιο αναλυτική περιγραφή των τριών αυτών μοιραίων ημερών;
 
Στον άνθρωπο σκούρο κόκκινο στα μάτια, αλλά ΣΚΟΥΡΟ ΚΟΚΚΙΝΟ λέμε και σε όλη σχεδόν την επιφάνεια του ματιού υποδηλώνει εσωτερική αιμορραγία. Δεν γνωρίζω αν συμβαίνει το ίδιο και με τα πουλιά. Λυπάμαι φίλε μου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: pap
Ητανε 4 μηνων δεν ειχε χτυπησει στο κεφαλι οσο ηταν εξω απο το κλουβι του δεν ξερω αν χτυπησε οταν ηταν μεσα αλλα την μια μερα πηγα να τον βγαλω απο το κλουβι του και ειδα το ενα ματι κοκκινο καταλαβα οτι ποναει γτ ολη την ωρα το εκλεινε και κοιμοτανε ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ εβαζε το κεφαλακι του πισω και κοιμοτανε την επομενη ητανε και το αλλο και εν θα το πηγαινα στον κτηνιατρο την επομενη το βρηκα...

Στον άνθρωπο σκούρο κόκκινο στα μάτια, αλλά ΣΚΟΥΡΟ ΚΟΚΚΙΝΟ λέμε και σε όλη σχεδόν την επιφάνεια του ματιού υποδηλώνει εσωτερική αιμορραγία. Δεν γνωρίζω αν συμβαίνει το ίδιο και με τα πουλιά. Λυπάμαι φίλε μου.
Δεν ητανε τοσο σκουρο
 
Back
Top