Ασθένειες Κοκκίνος ποπός κανάρας μετά την γέννηση του 5 αυγού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης georged
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

georged

PB New Member
Εγγραφή
17 Απρ 2021
Μηνύματα
42
Τα φώτα σας. Μετά την γέννηση του 5 αυγού σήμερα είδα αυτό. Τη μπορεί να είναι? Να πω ότι αυγό τρώει κανονικά.
 

Συνημμένα

  • 20240219_163854.webp
    20240219_163854.webp
    214,3 KB · Προβολές: 16
  • 20240219_163901.webp
    20240219_163901.webp
    209 KB · Προβολές: 16
  • 20240219_164024.webp
    20240219_164024.webp
    272,6 KB · Προβολές: 16
  • Sad
Αντιδράσεις: MARY58
Μετά την γέννηση του 5 αυγού σήμερα είδα αυτό
Η αναπαραγωγή των πουλιών ξεκινά τυπικά στις αρχές με μέσα Μαρτίου. Βρισκόμαστε σχεδόν στα μέσα Φλεβάρη και το πουλάκι βρίσκεται σε αυτή την κατάσταση. Φαντάσου την κατάσταση του στο τέλος της αναπαραγωγικής περιόδου.

Νομίζω ότι θα πρέπει να ενημερωθείς λίγο καλύτερα για τη φροντίδα τους και να ξεκινάς κάθε διαδικασία την κατάλληλη στιγμή και με την κατάλληλη προετοιμασία.

Ξεκίνησε από αυτά και για όποια απορία έχεις είμαστε στη διάθεση σου:
 
@Stavros μπορεί να έχεις δίκιο αλλά αφού ήρθε σε αναπαραγωγή ήτανε έτοιμο και έφτιαξε την φωλιά γιατί να το εμποδίσω εγω
 
αφού ήρθε σε αναπαραγωγή ήτανε έτοιμο και έφτιαξε την φωλιά γιατί να το εμποδίσω εγω
Τα άρθρα τα έβαλα στο μήνυμά μου γα να τα διαβάσεις εφόσον επιθυμείς και έτσι να καταλάβεις για ποιο λόγο "έρχονται" σε αναπαραγωγή εκτός εποχής. Εν ολίγοις αυτό συμβαίνει επειδή το περιβάλλον του χώρου που τα φιλοξενεί δεν τους δίνει τη φυσική αίσθηση της εκάστοτε εποχής αλλά τα ξεγελά με αποτέλεσμα να "έρχονται" εκτός εποχής σε αναπαραγωγή, εκτός εποχής σε πτερόρροια και γενικά να ζουν μία ζωή εκτός εποχής με ένα σωρό προβλήματα.

Εκτός από τα άρθρα που σου πρότεινα έχουμε https://community.petbirds.gr/pages/pbarticles/. Αν θέλεις αφιέρωσε λίγο χρόνο να ενημερωθείς και για ότι απορία σου προκύπτει, είμαστε στη διάθεση σου για να τη συζητήσουμε.
 

Σχετικά θέματα

Back
Top