Αναπαραγωγή Κοντα 15 μερες και ακομα οι νεοσσοι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Alex X.
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Alex X.

PB New Member
Εγγραφή
1 Μαϊ 2014
Μηνύματα
28
Πόλη
Βόλος
χ8ες το απεγευμα ειδα 1 απο τα 4 αυγα σπασμενο... (ισα ισα).. Κ λεω βγαινει το πρωτο... Τελικα μετα απο 2 ωρες κοιτα3α κ το αυγο αυτο ειχε μεινει μια φλουδιτσα..λγκ 8α το χε σπασει απο καιρο, σμρ πρωι τπτ απο τα αλλα 3... Εβαλα μπανιερα... Καλα εκανα;βοηθηστε με... Τι αλλο να κανω..;
 
Έχεις κάνει ωοσκοπηση; Βάλε μια βρεγμένη πετσετα πάνω από το κλουβί... Αν δεν έχουν βγει και στις 17 μέρες δες τα με έναν φακό να δεις αν είναι γεμάτα ή ασπορα...
 
παρακαλούμε μην χρησιμοποιείτε greeklish
Έχεις κάνει ωοσκοπηση; Βάλε μια βρεγμένη πετσετα πάνω από το κλουβί... Αν δεν έχουν βγει και στις 17 μέρες δες τα με έναν φακό να δεις αν είναι γεμάτα ή ασπορα...
τα είδα χθες βραδυ k τα δυο ήταν γεμάτα με "ελαχτικο" αέρα στο κώλο του αυγού k το τρίτο foul γεμάτο... Δη είναι άσπορα... Πιστεύω.. Έχω βγάλει k πέρυσι γέννες κανονικά..ίσως φταίει που είχε k ψυχρα λες;αλλα μέσα τα χω..ωχ συγνωμη για τα greeklish.. Ξεχαστηκα!
 
Φίλε μου γράφε σε παρακαλώ ελληνικά για να καταλαβαίνουμε και να μπορούμε να βοηθήσουμε.
ξεχαστηκα η αλιθεια ειναι, στην τελευταια σειρα εγραπσα συγνωνη.. Τι λες να κανω.. Αν μπορεις να βοηθησεις.. Θα χαρω γιατι εχω ανχωθει..
 
Καλά είναι αυτά που ΄κανες απλώς φοβάμαι με αυτά που ακούω πως δεν κατάφεραν να εκκολαφθούν. Σε αυτό μπορεί να φταίνε πολλά. Ειδικά γι' αυτό που λες ότι φαίνεται ο αεροθάλαμος είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν έχει ελπίδα. Κάνε υπομονή μια-δυο μέρες και μετά ανοιξέ τα με προσοχή. Αλήθεια έχεις τις ακριβείς ημερομηνίες που γεννήθηκαν; Αν ναι πρόσθεσε 13 ημέρες στην ημερομηνία του τελευταίου και δες τι σου βγαίνει. Αν ΄χουν περάσει μια -δυο μέρες από την ημερομηνία, ταπεινή μου γνώμη είναι ότι δεν υπάρχει ελπίδα.
 
Αν φαίνονται φλέβες είναι με σπόρο τόσες μέρες που κλωσαει... Αν φαίνεται υγρό με έναν κρόκο μέσα τότε κλουβιά... Πάτα στο YouTube ωοσκοπηση και θα καταλάβεις τη διαφορά!
 
Back
Top