Διατροφή Κουκουναρι στη διατροφη των budgies και lovebirds

επιτρεπετε το κουκουναρι στη διατροφη των Budgies και Lovebirds...;

Τα περισσότερα μείγματα παπαγάλων έχουν μέσα σπόρους απο κουκουνάρι οπότε και είναι στα επιτρεπτά. Αρκετές συνταγές για γεύματα παπαγάλων αναφέρουν σαν συστατικό το κουκουνάρι.
 
Τα κουκουνάρια είναι πολύ δημοφιλή σε πολλούς παπαγάλους. Γνωρίζω ότι πολλοί άνθρωποι τα χρησιμοποιούν ως ανταμοιβή για την καλή συμπεριφορά.
 
Κι'εγώ αναμιγνύω τακτικά κουκουνάρι στην τροφούλα του Αfrican Grey, είναι από τα πρώτα στην προτίμησή του, αλλά πρέπει με μέτρο, γιατί είναι παχυντικά, υπολογίζω, (όπως και για εμάς)!
 
που μπορεις να βρεις κουκουναρι; Εννοω το πουλανε... η μορεις να μαζευσεις;
 
που μπορεις να βρεις κουκουναρι; Εννοω το πουλανε... η μορεις να μαζευσεις;
Μπορεις ν'αγορασεις κουκουναρι απο τα σουπερ μαρκετ (στα ραφια που εχουν τους ξηρους καρπους)Θα το βρεις σε μικρα σακουλακια.
 
α ευχαριστω γιατι ψαχνω να βρω ο,τι δηποτε να φανε τα Lovebirds μου για να εχουν πλουσια διατροφη.. και κυλισατε την περιεργια και ρωταω για να ξερω που να ψαξω...
 
α ευχαριστω γιατι ψαχνω να βρω ο,τι δηποτε να φανε τα Lovebirds μου για να εχουν πλουσια διατροφη.. και κυλισατε την περιεργια και ρωταω για να ξερω που να ψαξω...

Δωσε κουκουναρι με μετρο και καλυτερα ως επιβραβευση. Να επιμενεις στα φρουτα και τα λαχανικα περισσοτερο.

- Αυτόματη συγχώνευση post στις 15:38 - Το προηγούμενο post δημιουργήθηκε στις 15:37 -

Δλδ τι τροει απο το κουκουναρι; (σγνμ αλλα δν το εχω ξανα ακουσει) ;...
Φιλικα Πανος
Τον καρπο του κουκουναριου...
 
εγω μαζεψα κ καθομουν ενα απογευμα κ τα σπουσα... απελπιστηκα...



παναγιωτη εχεις masked Lovebird?
 
παναγιωτη πολυ ωραιο το Lovebird σου... εγω παλια ειχα βρει ενα ιδιο που μιλουσε...



δλδ αυτο που φανταζομαι αν ειναι ιδιο στη φωτο.
 
ξερεις να μου πεις αν αυτο το ασπρο στη μεση ειναι masked? σε ποια κατηγορια ανηκει;
 

Συνημμένα

  • Masked_Violet_and_Cobolt.webp
    Masked_Violet_and_Cobolt.webp
    15,3 KB · Προβολές: 140
Κατα τι γνωμι μου masked θα ειναι μορο ι μπορει να ειναι και ιβριδιο που ειχε γονιο masked Lovebird(λογικα και απτιν φοτο το κτλαβενεις). 🙂


Φιλικα Πανος
 
εγω νομιζω πως ειναι fischer Lovebird ... masced δεν ειναι σιγουρα λλα ουτε ιβρυδιο απλα δεν θημαμαι τη ρατσα νομιζω fischer//
 
Μasked δεν ειναι σιγουρα. Πρεπει να ναι μπλε fischer's Lovebird.
 
Δλδ τι τροει απο το κουκουναρι; (σγνμ αλλα δν το εχω ξανα ακουσει) ;...




Φιλικα Πανος
αν πας σε οποιοδηποτε σουπερ μαρκετ εκει που εχουν τους ξηρους καρπους θα δεις και κουκουναρι, συνηθως τα πουλάνε σε μικροτερα σακουλακια απο τα συνηθισμενα που πουλανε ξηρους καρπους(πχ αμυγδαλα), ειναι πολυ μικρος σπορος :)
 
Back
Top