Αναπαραγωγή Κρέμα δημητριακών για μωρά αντί κρέμας νεοσσών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vagbirds
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vagbirds

PB New Member
Εγγραφή
17 Μαϊ 2016
Μηνύματα
5
Πόλη
Νεμέα
Καλησπέρα.
Μια κανάρα (ούτε ο αρσενικός) δεν ταίζει τα μικρά της που είναι 5 ημερών. Δεν μπόρεσα να βρω κρέμα νεοσσών και κάποιος πετ σοπάς μου είπε να ταίσω με κρέμα δημητριακών για μωρά. Βρήκα στο ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ αλλά περιέχει γάλα που απ΄ότι ξέρω δεν κάνει να ταϊστουν τα καναρίνια.
 

Συνημμένα

  • αρχείο λήψης.webp
    αρχείο λήψης.webp
    10 KB · Προβολές: 4
Πέντε ημερών δεν μπορεί να έφτασαν ατάϊστα. Ισως να μην ταΐζονται αρκετά και χρειάζονται ένα συμπλήρωμα αλλά... Μη δώσεις οτιδήποτε βιομηχανοποιημένο για ανθρώπινη χρήση. Μπορείς αν θέλεις σε χλυαρή αλμόρα να προσθέσεις λίγη ζάχαρη και να λιώσεις τον κρόκο ενός βρασμένου αυγού. Αυτό είναι κάτι που μπορείς να εμπιστευθείς μέχρι να παραλάβεις μια κρέμα νεοσσών.
 
Εκανα παραγγελία κρέμα νεοσσών on line και μάλλον θα έρθει στα χέρια μου την Τρίτη το μεσημέρι.
Τελικά αγόρασα ΚΑΙ την κρέμα δημητριακών και τάισα τα μικρά ήδη τρεις φορές.
Τα παρακολουθώ και δεν έχω παρατηρήσει κάτι κακό. Ελπίζω...
 
Το κακο δεν θα το δεις κατευθειαν απλα δεν θα ειναι σωστη η αναπτυξη των νεοσων για αυτες τις μερες.
Η κρεμα εχει οτι χρειαζεται για την σωστη αναπτυξη του αλλα και γω στην θεση σου το ιδιο θα σκεφτομουν και θα εκανα με κρεμα μωρου.
Μου εχει τυχει ομως και οχι μια φορα με νεοσους που βρισκω στο χωριο και πλεον στην αναγκη κανω αυτο που ειπε ο mgerom
 
Back
Top