Γενικά Κραυγουλες τη νύχτα απο τα lovebirds

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mariah
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mariah

PB Member
Εγγραφή
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.011
Πόλη
Περιστέρι
Γιατι μερικες φορες τη νυχτα τα Lovebirds μου κανουν κατι ηχους συρτους😕 και(χαριτωμενους θα ελεγα);(Σαν να βλεπουν ονειρα; 😉Τα δικα σας το κανουν αυτο; Τι δειχνουν αυτοι οι ηχοι;Ευχαριστηση ή φοβο; Τα εχω σκεπασμενα το βραδυ αλλα εχω ενα φωτακι αναμμενο στο διαδρομο.
 
Νομιζω πως ειναι επικοινωνια μεταξυ του ζευγαριου. :) Εαν νιωθανε φοβο μεσα στο σκοταδι η που δεν θα βγαζανε κανεναν ηχο η θα αρχιζανε να χτυπιουνται μεσα στο κλουβι.
 
Σε ευχαριστω παρα πολυ. Οχι ευτυχως δεν χτυπιουνται το βραδυ απο τοτε που τα εχω παρει. Ειναι γενικα παρα πολυ ησυχα απο την ωρα που θα τα βαλω για υπνο. Δεν το βλεπω ομως να ειναι ζευγαρι. Δεν εχω σημαντικες ενδειξεις.🙄Δε με πειραζει ομως αν δεν ειναι ζευγαρι. Τα αγαπαω πολυ τα χρυσουλια μου..Ασε που και μια φορα τη μερα θα ριξουν και κανα καυγαδακι 😡για το ποιος θα σφυριξει περισσοτερο και πιο θα καθισει στη σωστη θεση στο κλαδι.
 
..vale tous ena mikro fotaki tis nyxtas...kai kita an tha sinexizoun na kanoun kraugoules...
 
Καθε βραδυ τους εχω φωτακι στο διαδρομο. Δεν το κανουν αυτο καθε βραδυ. Δεν νομιζω να ειναι κατι ανησυτικο. Ευχαριστω πολυ.
 
Back
Top