Γενικά Κόκατιλ γκρί ελεύθερο

Spiros Xalkidiki

PB New Member
Εγγραφή
24 Ιουλ 2022
Μηνύματα
59
Πόλη
Θεσσαλονίκη - Χαλκιδική
Καλησπέρα, πρίν λίγο άκουσα έναν παπαγάλο έξω από το σπίτι μου και όταν βγήκα είδα αυτό το κόκατιλ, από κάποιον έφυγε, έβγαλα τον Ρίο με το κλουβί έξω μήπως και έρθει αλλά μάλλον δεν πεινούσε πρέπει να μην έχει ώρα που έφυγε.
Δεν γνωρίζω κάποιον που να έχει παπαγάλους στην περιοχή μου..
Κρίμα το καημένο μακάρι να πάει σε κανένα κλουβί να το φροντίσουν, καλή τύχη να έχει..

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
@Spiros Xalkidiki μακάρι Σπύρο να μην το εντοπίσει κανένα αρπακτικό. Το άμοιρο. Κ με τέτοιο καιρό. Θα σου έλεγα να το πεις κ ίσως να δώσεις στα τοπικά πετ σοπ σου κανένα screen shot μην τυχόν τους πλησίασε ο φροντιστής του.
 
@MARY58 Δύο pet shop έχει εδώ θα τους το πω μήπως και το πιάσει κάποιος και το πάει
Αν είναι άγριο δύσκολα να το πιάσει ακόμη και ο ιδιοκτήτης του αν βρεθεί, μόνο αν πεινάσει και πάει σε κανένα κλουβί.
 
μόνο αν πεινάσει και πάει σε κανένα κλουβί.
Ακριβώς αυτό. Προκειμένου να το πιάσεις, αν έχεις τη δυνατότητα βάλε στο μπαλκόνι σου ήχους από κοκατίλ και ένα άδειο κλουβί με τροφή και νερό και ίσως και να έρθει, οπότε τουλάχιστον η ζωή του θα εξασφαλιστεί.
 
@ianos Μετά από λίγο έφυγε και δεν το ξανά άκουσα για μία ώρα περίπου που ήμουν σπίτι, μετά έφυγα είχα δουλειά.
Έβγαλα τον Ρίο άμεσα όταν το είδα αλλά μόνο σφύριζε και κοιτούσε δεν ήρθε.
Αν το ακούσω στην γειτονιά ξανά θα προσπαθήσω πάλι, κάτι θα κάνω
 
Δυστυχώς, οι παπαγάλοι λόγω του ότι κελαηδάνε πολύ δυνατά, επειδή είναι πολύ κοινωνικά ζώα (τουλάχιστον τα περισσότερα είδη), εντοπίζονται εύκολα από τα αρπακτικά.
Ίσως να μην έφυγε από κάποιο σπίτι. Μπορεί να το 'σκασε από κάποιο καταφύγιο. Μακάρι να επιβιώσει το πουλάκι.... 😕
 
Back
Top