Ασθένειες Κόκκινη ψείρα στην αναπαραγωγή

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tarasis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tarasis

PB New Member
Εγγραφή
16 Νοε 2013
Μηνύματα
83
Πόλη
Γιαννιτσά
Φέτος η αναπαραγωγή μας στέφθηκε με αποτυχία, τελικά και στις δύο γέννες η αιτία των θανάτων ήταν η κόκκινη ψείρα.
Ακούω προτάσεις για την αντιμετώπιση της για του χρόνου. Κρίμα...
 
Κατατοπιστικό το άρθρο. Εχω κοκκινη ψείρα γιατί το πρωί που πέθανε ο νεοσσός και καθως καθάριζα τη φωλιά ειδα τις ψείρες κατα δεκάδες στην τσόχα και στα γυρω γυρω της φωλιας. Το θεμα ειναι οτι εχω αλλο ενα ζευγάρι και περιμένω να σκασουν τα αβγά σε λιγες ημέρες. Πως να την εξολοθρευσω ;

Ποια μέτρα είχες πάρει για την κόκκινη ψείρα; Είχες κάνει έλεγχο πριν ξεκινήσεις την αναπαραγωγή;
Αυτό που έκαναηταν να ψεκασω τις ζευγσρωστρες, αλλά τελικά φεν ήταν αρκετό.
 
Εχω κοκκινη ψείρα γιατί το πρωί που πέθανε ο νεοσσός και καθως καθάριζα τη φωλιά ειδα τις ψείρες κατα δεκάδες στην τσόχα και στα γυρω γυρω της φωλιας.
Η κόκκινη ψείρα, εκτός τι να πω πολύ εξτρήμ περιπτώσεων, δεν φαίνεται έτσι απλά. Μαύρη θα έχεις μάλλον και να το εύχεσαι γιατί καταπολεμάται πιο εύκολα και γρήγορα.
 
Εαν υπαρχει σε πολυ μεγαλο βαθμο φαινεται και η κοκκινη! Αλλα εαν φτασει σε τετοιο βαθμο τοτε δυστυχως τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα!
 
Εχω την εντυπωση πως το ειδος της ψειρας ενα ειναι. Κοκκινες ειναι οι μεγαλυτερες. Καποτε ηταν μαυρες.
 
Εχω την εντυπωση πως το ειδος της ψειρας ενα ειναι. Κοκκινες ειναι οι μεγαλυτερες. Καποτε ηταν μαυρες.

Για να έχεις μια ολοκληρωμένη γνώση, διάβασε και αυτό.
 
Back
Top