Γενικά Κόκος, υπέροχο πουλί με πολύ καλό χαρακτήρα

Αννα.Χ

PB New Member
Εγγραφή
22 Δεκ 2016
Μηνύματα
6
Πόλη
Ηράκλειο
Είμαι η Αννα, ζω στην Κρήτη, και εχω τον Κόκο απο 6 μηνών.. Τώρα είναι 14 χρόνων.. Υπέροχο πουλί με πολύ καλό χαρακτήρα. Μιλάει, λέει πάρα πολλές λέξεις και προτάσεις, είναι ήρεμος, τις ώρες που δεν είναι στο κλουβί του κάνει σκανταλιές στο σπίτι, πάμε βόλτες, και είναι πολύ δεμένος μαζί μου..
 
Καλά Χριστούγεννα, καλώς ήρθες Άννα με τον Κόκο σου!
Θέλουμε πολλές φωτογραφίες και βιντεάκια αν έχεις και θα όποτε έχεις χρόνο, θα έχει ενδιαφέρον να μας πεις την πορεία της ενηλικίωσής του και αν αντιμετώπισες κάποια προβλήματα κατά την περίοδο της σεξουαλικής ωρίμανσης, καθώς και αν του ψαλιδίζεις τα φτερά.
Γενικά, θέλουμε :D
 
Καλά Χριστούγεννα, καλώς ήρθες Άννα με τον Κόκο σου!
Θέλουμε πολλές φωτογραφίες και βιντεάκια αν έχεις και θα όποτε έχεις χρόνο, θα έχει ενδιαφέρον να μας πεις την πορεία της ενηλικίωσής του και αν αντιμετώπισες κάποια προβλήματα κατά την περίοδο της σεξουαλικής ωρίμανσης, καθώς και αν του ψαλιδίζεις τα φτερά.
Γενικά, θέλουμε :D
Δεν ξέρω πως να ανεβάσω φωτο.. Εχω πάρα πολλές, καθώς και βίντεο.. Βάζω το βελάκι στο ανέβασμα αρχείου, αλλά δείχνει φραγή. Και δεν ανεβαίνουν οι φωτό..
 
Καλά Χριστούγεννα, καλώς ήρθες Άννα με τον Κόκο σου!
Θέλουμε πολλές φωτογραφίες και βιντεάκια αν έχεις και θα όποτε έχεις χρόνο, θα έχει ενδιαφέρον να μας πεις την πορεία της ενηλικίωσής του και αν αντιμετώπισες κάποια προβλήματα κατά την περίοδο της σεξουαλικής ωρίμανσης, καθώς και αν του ψαλιδίζεις τα φτερά.
Γενικά, θέλουμε :D
Δεν του ψαλιδίζω τα φτερά.. Προβλήματα με το θέμα της σεξουαλικής ωρίμανσης αντιμετωπίζω και σήμερα.. Με θεωρεί ταίρι του, και συμπεριφέρεται ανάλογα.. Προσπαθεί να με ταίσει.. κάνει περίεργη συμπεριφορά.. Φωνούλες.. Τρίβεται στο πρόσωπο μου.. Ο, τι κάνουν τα πουλιά με το ταίρι τους..
 
Δεν ξέρω πως να ανεβάσω φωτο..
Οι φωτογραφίες πιθανόν να είναι μεγάλες και χρειάζονται σμίκρυνση.
Διάβασε εδώ petbirds.gr/community/threads/Επισύναψη-αρχείου-σε-Μήνυμα.9996/ και πήγαινε στο link που δίνει για resize.
Τα videos, τα ανεβάζεις στο youtube με δημόσιες ρυθμίσεις, και μας βάζεις εδώ το link.

Πως το βγάζεις βόλτες ενώ δεν ψαλιδίζεις φτερά; Με harness;
 
Πως το βγάζεις βόλτες ενώ δεν ψαλιδίζεις φτερά; Με harness;

Ναι με χάρνες κάνουμε τις βόλτες μας. Και χωρίς αυτό δεν θα φύγει, αλλά.. Φοβάμαι και δεν τον βγάζω χωρίς λουρί..
 
Ναι με χάρνες κάνουμε τις βόλτες μας. Και χωρίς αυτό δεν θα φύγει, αλλά.. Φοβάμαι και δεν τον βγάζω χωρίς λουρί..
Ναι, καλά κάνεις, είναι και οι απρόβλεπτοι παράγοντες, ένας κρότος, μια αιφνίδια φασαρία, ακόμα και ένα παιδάκι που στριγγλίζει μπορεί να το τρομάξουν. Φύλαγε τα ρούχα σου...
 
Να τον χαίρεσαι Άννα και για πολλά χρόνια ακόμα! Μπράβο που είστε δεμένοι! Να τον προσέχεις όταν βγαίνετε βολτίτσα! Είναι ένα κουκλάκι! Αλλά θα περιμένουμε να τον δούμε και εδώ εκτός αυτή στο άβαταρ σου! Να σου ζήσει! 🙂
 
Εσείς χρειάζεστε πολλά σκόρδα για να μην σας "ματιάσουμε" από την "ζήλεια" μας :D
Garlic.jpg
 
Πανέμορφος @Αννα.Χ ...
Εξαιρετικός φίλος, σύντροφος και παρέα...
Θα περιμένω όμως και τα video που υποψιάζομαι από τις περιγραφές σου πως είναι "λαλίστατος"...
καθώς και βίντεο..
Αν πατήσεις το εικονίδιο με την ταινία δεύτερο αριστερά από τη φωτογραφική μηχανή και επικολλήσεις τη διεύθυνση του video ... Θα μπορέσουμε να το δούμε όλοι...
Περιμένουμε...
 
Καλως ηρθες στην παρεα μας (αν και προσωπικα σας θαυμαζω και στο facebook στις παπαγαλοσελιδες :D )
Μπορω να πω πως ζηλευω -με την καλη εννοια- την τοσο ομορφη σχεση σας και τον τοσο γλυκο χαρακτηρα του.
Να ειστε γεροι και δυνατοι για παααρα πολλα χρονια... Και φυσικα.. Παρεα :D
 
Back
Top