Αναπαραγωγή Λέρωσε το αυγό μια μέρα πριν την προκαθορισμένη εκκολαψη

Τάκης tsk 03114

fotis 0320 (merged)
Εγγραφή
28 Σεπ 2016
Μηνύματα
373
Πόλη
Θήβα
Σήμερα μια μέρα πριν την προκαθορισμένη εκκόλαψη λέρωσε λίγο το αυγό θα έχει πρόβλημα (μπορεί να παιθανει )
 
Η καναρα που κλοσα λέρωσε λίγο το αυγό με κοτσιλια. Ειπαρχει περίπτωση να πεθάνει το έμβρυο μέσα στο αυγό;
 
Η καναρα που κλοσα λέρωσε λίγο το αυγό με κοτσιλια. Ειπαρχει περίπτωση να πεθάνει το έμβρυο μέσα στο αυγό;
Ναι. Αλλά κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει σε αυτό. Σε ποια μέρα επώασης είναι; Πόσα αυγά έχει κάνει συνολικά;
 
Είναι στην 14 μέρα επώασης είχε τρία αυγά το ένα το έσπασε το άλλο ψήφισα μέσα στο αυγό όποτε 1 ..
 
το άλλο ψήφισα μέσα στο αυγό
Δεν καταλαβαίνω τι λες... ή βασικά τι θέλεις να πεις.

είχε τρία αυγά το ένα το έσπασε
Ποιο πολύ θα πρέπει να σε προβληματίζει αυτή της η συμπεριφορά και να ψάξεις τα αίτια και τους λόγους που την οδήγησαν σε αυτό.
 
Δεν καταλαβαίνω τι λες... ή βασικά τι θέλεις να πεις.


Ποιο πολύ θα πρέπει να σε προβληματίζει αυτή της η συμπεριφορά και να ψάξεις τα αίτια και τους λόγους που την οδήγησαν σε αυτό.
Ήθελα να ψοφησε... Θέλω να μου πεις αν το μικρό θα έχει πρόβλημα (ξέρω τι την οδήγησε σε αυτό τη στρεσάρε ο αρσενικός που την ενοχλούσε χθες και για αυτό την χώρισα από το αρσενικό )
 
ξέρω τι την οδήγησε σε αυτό τη στρεσάρε ο αρσενικός που την ενοχλούσε χθες και για αυτό την χώρισα από το αρσενικό
Από την όλη κατάσταση βγήκε το πόρισμα πως ο αρσενικός έφταιγε;
 
Ήθελα να ψοφησε...
Τάκη αλήθεια δε ξέρω πως μπάινεις στο φόρουμ αλλά αλήθεια δεν καταλαβαίνω τι γράφεις. Κάνω κόπο και προσπάθεια να καταλάβω.. αλλά δεν έχω τόση υπομονή.

θέλω να μου πεις αν το μικρό θα έχει πρόβλημα
Μικρό εννοείς το έμβρυο; Αφού ένα αυγό έμεινε όλο και όλο άστο και θα γίνει ότι αποφασίσει η φύση.

Αν το αρσενικό με το θηλυκό τσακωνόντουσαν και μάλωναν, τότε θα πρέπει να ξανασκεφτείς αν αυτό το ζευγάρι πρέπει να παραμέινει ζευγάρι ή να αλλάξεις ταίρια.

Η αναπαραγωγική προσπάθεια που γίνεται; Σε τι χώρο; Τι διατροφή τους παρέχεις;
 
Τάκη αλήθεια δε ξέρω πως μπάινεις στο φόρουμ αλλά αλήθεια δεν καταλαβαίνω τι γράφεις. Κάνω κόπο και προσπάθεια να καταλάβω.. αλλά δεν έχω τόση υπομονή.
Δεν φταίω εγώ αλλά το κινητό μου αλλάζει τις λέξεις και δεν το καταλαβαίνω άλλη φορά θα είμαι πιο προσεκτικός
 
Δεν φταίω εγώ αλλά το κινητό μου αλλάζει τις λέξεις και δεν το καταλαβαίνω άλλη φορά θα είμαι πιο προσεκτικός
Έλα Τάκη, εγώ που είμαι γρια γυναίκα, ξέρω πως επιλέγεις ή πως επιβάλεις την σωστή λέξη στο κινητό.
 
Δεν τις επιλέγω της διωρθωνει μόνο του είναι ιδικο προγραμμα και τέλος πάντων δεν είναι αυτό το ζήτημα
 
τέλος πάντων δεν είναι αυτό το ζήτημα
Τάκη αν το μήνυμά σου δε γίνεται κατανοητό από τα μέλη θα συνεχίζουμε μια συζήτηση χωρίς να βγάζουμε άκρη. Γι αυτό πριν υποβάλλεις την απάντηση σου καλό είναι να την ελέγχεις.
Η καναρα που κλοσα λέρωσε λίγο το αυγό με κοτσιλια. Ειπαρχει περίπτωση να πεθάνει το έμβρυο μέσα στο αυγό;
Καθαρίζεις την κουτσουλιά με μια βρεγμένη ελαφρώς χαρτοπετσέτα στην άκρη της. Προσεκτικά μη κάνεις ζημιά.
 
Back
Top