Αναπαραγωγή Λέτε να μην ζευγάρωσαν ή θέλουν χρόνο ακόμα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Kournas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Kournas

PB New Member
Εγγραφή
29 Ιαν 2020
Μηνύματα
30
Πόλη
Χανιά
Καλησπερα σας εχω αρκετα χρονια καναρινια και καρδερινοκαναρα ολα ρατσες οπως μωζαικ τιμπραντο γκλοστερ μαλινουα κοκκινα και λευκα αλλα ολα αρσενικα συνολο 14 και 2 καρδερινοκαναρα τα εχω σε πολυκατοικία το καθε ενα μονο του και τα εχω για μελωδια. Τον χειμωνα τα εχω στο σπιτι με φωτισμο και ζεστη το καλοκαιρι εξω.Φετος και για πρωτη φορα ειπα να αγορασω 4 θυλικα για να ζευγαρωσο με αντιστοιχα αρσενικα ιδιας ρατσας. Τα εβαλα πριν 4 μερες μεσα σε ζευγαρωστες που ειχα τα αρσενικα αμεσως τα αρσενικα τους εκαναν επιθεση και εγινε η δουλεια στα δυο ζευγαρια επειδη τα παρακολουθουσα 1 ωρα ο αρσενικος εκανε την δουλεια 3 και 4 φορες στα αλλα δυο απο 1 φορα για καποια δευτερολεπτα μετα απο τρεις μερες τα δυο εχουν κανει φωλια και σημερα απο ενα αυγο τα αλλα δυο ομως τιποτα το μονο που εχουν κανει ειναι να εχουν βγαλει ολο το νημα και να βγαζουν την τσοχα λετε να μην ζευγαρωσαν η θελουν καποιο χρονο ακομα;

Η διατροφη τους ειναι αριστη εχουν απο φρεσκα αυγα φρουτα αυγοτροφη πολυ καλη κελαιδινη αποπαρασιτωμενα ζουνε σε περιβαλλον εσωτερικο με θερμοκρασια δωματιου 21 εως 23 βαθμους απο της 7 το πρωι εως της 10 το βραδυ τουλαχιστον με αναμενο φως
 
7 το πρωι εως της 10 το βραδυ τουλαχιστον με αναμενο φως

Καλησπέρα και καλή επιτυχία με τις αναπαραγωγές. Γιατί μέχρι τις 10 το βράδυ; Είναι πολλές οι ώρες φωτός, που παραπέμπουν περισσότερο σε καλοκαίρι παρά Άνοιξη. Πρόσεξε μήπως άθελά σου μπουν σε φάση πτερόρροιας αντί αναπαραγωγής.
 
Back
Top