Φροντίδα Λέω να βάζω Pinex σκόνη κάτω από τον πάτο του κλουβιού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Q-Ariel
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Q-Ariel

PB New Member
Εγγραφή
4 Φεβ 2014
Μηνύματα
359
λεω να βαζω κατω απο χαρτι και στο πουλακι μια φορα τη βδομαδα για λιγο διαστημα γτ ειδα κατι σημαδια που με ανησυχησαν!
ναι τα πλενω και με αντιμικροβιακο!
 
Οταν λες σημαδια; βαλε ενα λευκο πανι μεσα στο κλουβι του και ασε το ολο το βραδυ το πρωι θα μας πεις τι βλεπεις. Εχει μαυρα στιγματα(αυγα ψειρας) στα αντικειμενα του;
 
οχι...
απλα κανει κατι ανησυχες κινησεις! Ξυνεται καμια φορα,ισως του φευγουν κανα 2 φτερα... Μια φορα χτυπαγε την ουρα του στο κλαδακι...
απλα επισης εχει ακομα λιπος στην κοιλιτσα του που ξανακοιταξα σημερα και ισως ενα μελανο σημαδι κοντα στην αμαρα, συνδεονται ολα αυτα;
 
Το να ξυνεται καμμια φορα ειναι φυσιολογικο.. Βλεπεις φτερα στον πατο του κλουβιου; τι εννοεις χτυπαγε την ουρα του στο κλαδακι; βγαλε μια καθαρη φωτο να σου πουμε αν εχει κατι...
Βαλε ενα λευκο πανι οπως σου ειπε ο γιαννης στο κλουβι και το πρωι αν βρεις μαυρα στιγματα τοτε εχετε ψειρες... ☹
 
Ναι μια φορα το εκανε αυτο με την ουρα του, απο οσο το χω παρατηρησει..σαν να τη χτυπαγε στο κλαδακι πανω κατω.
Προσπαθω να το βγαλω μια καθαρη φωτογραφια, το ταλαιπωρω το καημενο. Παντως η κοιλια του ειναι διχρωμη,τη χωριζει μια γραμμη λιπους και εχει ενα μελανο σημαδι οπως ειπα παραπανω διπλα στην αμαρα, αχ... Θα επανελθω με φωτογραφια.
Με το πανι σκεπαζω ολο το κλουβι;
 
Ναι... Απλά με το που ξημερώσει να το ξεσκεπασεις το καημένο να ξυπνήσει και αν δεις μαύρα στίγματα έχει ψείρες. Αν και δεν νομίζω.
Ελπίζω αφού βγάλεις μια καλή φώτο της κοιλιάς του και δεις ότι είναι μια χαρά να ηρεμήσεις και να μην παρακολουθεις την κάθε παραμικρή κίνηση που κάνει.. 😛 εγώ είμαι σίγουρη πως είναι ένα υγιέστατο καναρινακι με λίγο λίπος, που με σωστή διατροφή "θεραπεύεται"! 😉
 
Ευχαριστω πολυ που με ανεχεστε! Χεχε!
Με βοηθατε πολυ, πρακτικα και ψυχολογικα! 🙂
 
Γι αυτό είμαστε εδώ Γιώτα μου! Περιμένουμε την φώτο του μικρού αύριο! 😉
 
Back
Top