Φροντίδα Λαμπτήρας για τη θέρμανση των καναρινιών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tasos269
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

tasos269

PB New Member
Εγγραφή
16 Σεπ 2019
Μηνύματα
33
Πόλη
Νέα Ιωνία Μαγνησίας
Σκεφτομαι να χρησιμοποιησω λαμπτηρα για την θερμανση των καναρινιων σε ακραιες καιρικες συνθηκες ( χιονι, παγετος). αλλα δεν ξερω τι αρνητικες συνεπειες θα εχει οσο αναφορα την αντιληψη της ημερας και της νυχτας
 
Σκεφτομαι να χρησιμοποιησω λαμπτηρα για την θερμανση των καναρινιων σε ακραιες καιρικες συνθηκες ( χιονι, παγετος). αλλα δεν ξερω τι αρνητικες συνεπειες θα εχει οσο αναφορα την αντιληψη της ημερας και της νυχτας

Ο σωστος τυπος λαμπτηρα θερμανσης για τα πουλια δεν παραγει φως.
Το ερωτημα ειναι αν πραγματικα τον χρειαζεσαι.
Για τι θερμοκρασίες μιλαμε Τασο;
 
Έχω την αίσθηση πως οι λάμπες φθορίου παράγουν ψυχρό φως και οι πυρακτώσεως ζεστό...

Από 0 μέχρι και -5 πρέπει να προσέχεις μόνο τα νερά...
Δεν ξερω που μπορει να επηρεασει αυτο, εμενα με ενδιαφερει σαν σκεψη αν ειναι σωστη, και με απλα λογια τα καναρινια θα μπορεσουν να κοιμηθουν η θα κανουν τον νυχτοφυλακα.
 
Αν υπάρχει πηγή φωτός, είτε θερμού είτε ψυχρού, είναι φως, άρα ημέρα, άρα αυτό ΔΕΝ το θέλουμε...

Υπάρχει και η λάμπα που έγραψε ο Αντώνης παραπάνω, χωρίς φως...
 
Τζαμπα καιει η λάμπα αν περιμενεις να τα ζεστανεις με κοινες λαμπες Τασο.

Σε τι χωρο τα εχεις;
1,20 με 2 κα 1μ πλατος ειναι κλειστο απο τις τρεις πλευρες και η ανοικτη θα κλεινει με ναιλον
 
Με τις θερμοκρασιες και τις συνθηκες που αναφερεις αν ειναι καλοζωισμενα και εχουν λιπαρο σιτηρεσιο δεν θα εχουν θεμα.
Να μην βρεχονται και να μην ειναι σε ρευμα αερα και εισαι κομπλε!
 
Σκεφτομαι να χρησιμοποιησω λαμπτηρα για την θερμανση των καναρινιων σε ακραιες καιρικες συνθηκες ( χιονι, παγετος). αλλα δεν ξερω τι αρνητικες συνεπειες θα εχει οσο αναφορα την αντιληψη της ημερας και της νυχτας
Καλημέρα Τάσο. Κάτι αντίστοιχο σαν κατασκευή εχω κι εγώ μέσα τα πουλιά μου. Δεν έχουν πρόβλημα με τις θερμοκρασίες που αναφέρεις καθώς αυτές είναι θερμοκρασίες είναι θερμοκρασία ελεύθερου αέρα έξω από την κατασκευή σου. Η πραγματική αίσθηση θερμοκρασίας όμως είναι διαφορετική έξω σε σχέση με μέσα στην κατασκευή σου. Τώρα αν εσυ επιθυμείς να δώσεις το κάτι παραπάνω από πλευράς αίσθησης στα πουλάκια, θα πας σε αγορά λάμπας που παρέχει θερμότητα χωρίς όμως ορατό φως. Είμαι στη διάθεσή σου για τυχών διευκρινήσεις
 
Ir-cs-lamps-white-b.webp
Λίγο αλμυρές αλλα κάνουν δουλειά.
 
Καλοο οσο ζεις μαθαινεις


Aν τελικα το δοκιμασεις φερε απο Κινα Τασο, η τιμη στην Ελλαδα ειναι τιμη ληστειας!



Τις εχω δοκιμασει προσωπικα σε αυτη την κατασκευη
 
Back
Top