Ασθένειες Λείπουν όλα τα πούπουλα στην πλάτη του lovebird μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mamadok
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mamadok

PB Member
Εγγραφή
9 Αυγ 2009
Μηνύματα
68
Πόλη
Θεσσαλονίκη
έχω ένα Lovebirds 4 ετών αυτό στη φωτό, μόνο του στο κλουβί και σήμερα διαπίστωσα πως του λείπουν όλα τα πούπουλα στην πλάτη από τη μέση μέχρι την ουρά είναι γυμνό. Δεν έχει αλλάξει η συμπεριφορά του,τρώει, κινείται παίζει φωνάζει. Ξέρει κανείς τι συμβαίνει;
 
Και εμένα το πρασινούλι μου έχει χάσει την ουρά του και αρκετά φτερά από την πλάτη του... Το δικό σου ζει μόνο του; Γιατί ξέρω ότι μόνα παθαίνουν κατάθλιψη και ίσως από αυτό να έχασε τα φτερά... αν βέβαια τα έχασε όλα από την μια μέρα στην άλλη ίσως είναι κάτι πιο σοβαρό... ψείρες, ακάρεα, αβιταμίνωση, κάποιος ιός... Εύχομαι να είναι κάτι περαστικό!
 
σήμερα διαπίστωσα πως του λείπουν όλα τα πούπουλα στην πλάτη από τη μέση μέχρι την ουρά είναι γυμνό.
Πούπουλα βρήκες στο κλουβί ή τριγύρω;
 
Και εμένα το πρασινούλι μου έχει χάσει την ουρά του και αρκετά φτερά από την πλάτη του... Το δικό σου ζει μόνο του; Γιατί ξέρω ότι μόνα παθαίνουν κατάθλιψη και ίσως από αυτό να έχασε τα φτερά... αν βέβαια τα έχασε όλα από την μια μέρα στην άλλη ίσως είναι κάτι πιο σοβαρό... ψείρες, ακάρεα, αβιταμίνωση, κάποιος ιός... Εύχομαι να είναι κάτι περαστικό!
όχι δεν τα έχασε σε μια μέρα σήμερα το είδα κάποια στιγμή που άνοιξε τα φτερά, γιατί αλοιώς δεν φάινεται. Ναι μόνο του ζεί
 
όχι δεν τα έχασε σε μια μέρα σήμερα το είδα κάποια στιγμή που άνοιξε τα φτερά, γιατί αλλιώς δεν φαίνεται. Ναι μόνο του ζεί
Τι τρώει;
Μέσα στο site έχω διαβάσει ότι μπορείς να το ψεκάζεις με μηλόξυδο διαλυμένο σε νερό αν έχεις υποψίες για ψείρες ή ακάρεα και σκέφτομαι να το δοκιμάσω κ εγώ μιας κ είναι ακίνδυνο. Αν δε δω αλλαγή θα πάω να αγοράσω βιταμίνες και βλέπουμε... Σκέφτομαι και να το χωρίσω από το άλλο μήπως τσακώνονται..
Σκέφτεσαι καθόλου να του πάρεις ταίρι;
 
Back
Top