Αναπαραγωγή Λετε να εχει η παπαγαλινα μου αυγο;

Ζωή Κριαρά

PB New Member
Εγγραφή
30 Μαρ 2014
Μηνύματα
138
καλημερα εχει την φωλια εδω και ενα μηνα περιπου και η λιμπη μου μονο πως καθοταν στο ξυλακι και δεν αφηνε τον λινο να πλησιασει την φωλια αυτες τις μερες παρατηρω οτι παλι εχουν σταματησει τους τσακωμους και οτι ειναι πολυ τρυφερα ο λινος την ταιζει φιλιουνται και ξυνει το ενα τ' αλλο σημερα η λιμπη καθοταν καμποσει ωρα μεσα στην φωλια και αφηνε τον λινο να πλησιασει οσο αυτη ηταν στην φωλια ο λινος καθοταν στο ξυλακι και την ταιζε λετε να εχουμε αυγο μπαινοβγενει συνεχει και οποτε παει στην φωλια ο λινος καθετε στο ξυλακι και την ταιζει εγω τους δινω αυγοτροφες τα λαχανικα δεν τα πλησιαζουν αυτος καθεται στο ξυλακι και την ταιζει
 
Δεν μπορείς να σηκώσεις το εξωτερικό πορτάκι της φωλιάς να δεις αν υπάρχει αυγό - αυγά μέσα; Προτιμότερο κάποια στιγμή που δεν βρίσκεται το θηλυκό σου μέσα.
Εσύ θα δίνεις λαχανικά και ας τα πετάς αφάγωτα. Κάποια στιγμή θα αρχίσουν να τρώτε.
 
ενταξει μπορω να το σηκωσω αλλα το κανω σπανια γτ νομιζα οτι θα τρομαξει η λιμπη και δεν θα μπενει μεσα
 
την ώρα που αλλάζεις φαγητό νερό κάνε το που θεωρεί φυσική την παρουσία σου.
 
αν παρολο που καθαριζεις το κλουβι εκεινη παραμενει μεσα και θες να δεις τι γινετε χτυπα ελαφρα δυο τρεις φορες τη φωλια με
το δαχτιλο σου και μετα ανοιξε αργα το καπακι. ενοειτε μεσα στο σπιτι με κλειστες πορτες μη σου φυγει κανενα πουλι.
αντε και με το καλο αυγουλακια! 🙂
 
Back
Top