Αναπαραγωγή Λευκή κανάρα έκανε 7 αυγά στη δεύτερη γέννα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης atarneas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

atarneas

PB New Member
Εγγραφή
26 Απρ 2007
Μηνύματα
5
Πόλη
Αθήνα
μια λευκη καναρα εχει κανει επτα αυγα στην δευτερη γεννα...η πρωτη ηταν κανονικη με τεσσερα αυγα απο τα οποια βγηκαν τα τρια... Οι περσινες γεννες ηταν επισης κανονικες... Πρωτη φορα μου συμβαινει τοσα πολλα αυγα και δεν ξερω αν ειναι νορμαλ, απ οσο ξερω το κανονικο ειναι εως πεντε...η γνωμη σας;
 
Εγω θυμαμαι παλια που ειχαμε τα καναρινια μας ειχε τυχει 6 αυγα μια φορα δεν βγηκανε ολα ομως... Αν βγουνε ολα πραγμα που σου ευχομαι οι γονεις εχουν πολυ δουλεια μπροστα τους... 😀

Εχε το νου σου μηπως χρειαστουνε και βοηθεια. Να δουμε τι θα σου πουνε και τα αλλα παιδια που ξερουν πιο πολλα!
 
Απ'οτι φαίνετε υπάρχουν εξαιρέσεις στον κανόνα. Ελπίζω και φέτος να σου πάνε όλα καλά.

+1 νομιζω όταν λεμε οτι καποιο πουλι μπορεί να κανει μέχρι 5 αυγά εννοουμε το μεσο όρο από διάφορα πουλιά δλδ αν εκανε 3 δεν θα ήταν φυσιολογικό? είναι οπως να λεμε πχ ο ανθρωπος ζει γυρω στα 80 χρόνια (λεμε τωρα) σημαίνει ότι θα πεθάνουμε όλοι στα 80? ή θα φτασουμε όλοι στα 80;


τεσπα ελπίζω και εγώ όλα να σου πάνε καλά και σύντομα πουλάκια!
 
για να μην ανησυχεις θα σου πω οτι μια καναρα μου εκανε 6 αυγα και εχει 5 μικρα τωρα, ολα υγιεστατα να τα χαιρεσαι και μην αγχωνεσαι τσαμπα
 
Μπράβο στην κανάρα. Τι κανάρα δηλαδή κουνέλα είναι αυτή.
Σου εύχομαι να βγούν 7 μικρά
 
γεια σας παιδια δεν μου φενεται παραξενο οτι εκανε 7 αυγα στο παρελθον ετυχε και σε μενα
 
Back
Top