Γενικά Λευκή ομορφιά

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mgerom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μάκη δικά σου;
Δικά μου; Που τέτοια χάρη.Walter Vinago . Iταλός νομίζω. Τα έβαλα για να ζηλέψουνε όλοι (μεταξύ αυτών κι' εγώ) όσοι έχουν έρωτα με αυτή την ποικιλία.
 
Καλή προσπάθεια! Ωραία καναρίνια, αλλά νομίζω ότι δεν είναι επαρκώς εκτεθειμένα σε ηλιακό φως. Φαντάζομαι ότι χρησιμοποιεί και τεχνητό φωτισμό επικουρικά. Επίσης θα έβαζα και λίγο χρωματάκι στο θάλαμο, θα ζωγράφιζα κάποιο λουλουδάκι. Αυτό που κρέμεται τι είναι, μαρούλι αποξηραμένο;
 
Σκέφτομαι τώρα τι θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω ως μπανιέρα, αν τα είχα έτσι τα καναρινάκια αυτά... Να έβαζα εσωτερικές κλειστές; Θα χρειαζόταν καμιά δεκαριά, για να μην υπάρξει ανταγωνισμός στο ποιος θα μπει πρώτος... Να έβαζα χαμωτή μεγάλη; Περιττώματα μέσα στο νερό... Να έβαζα εσωτερικές ανοιχτές;... Πάλι λέρωμα...
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ξεφύγαμε λίγο νομίζω,😉 το θέμα είναι τα λευκά πανέμορφα καναρίνια, δεν ξέρω είναι δύσκολα στην αναπαραγωγή τούς Μάκη;
[automerge]1566866389[/automerge]
Μάκη ποσό δύσκολο είναι να πάρεις δύο λευκά καναρίνια και να τα αναπαράγεις;
 
Τελευταία επεξεργασία:
Έχεις δίκιο Παύλο.

Διέγραψα καμιά 30 για μηνύματα με σαχλαμάρες. Όποιος θέλει μπορεί να κάνει μια προσπάθεια να μείνει στο θέμα ή αν θέλετε πλακίτσα, στο facebook.
 
Μάκη ποσό δύσκολο είναι να πάρεις δύο λευκά καναρίνια και να τα αναπαράγεις;
Απο την μια εύκολο, απο την άλλη, όχι πάντα. Ας μιλήσουμε για τα υπολοιπόμενα λευκά, σαν αυτά εδώ. Διασταυρώνονται μεταξύ τους αλλα και με κίτρινα λιποχρωμικά για να δώσουν φορείς. Στην συνέχεια οι φορείς θα ζευγαρώνουν με λευκά και θα δίνουν 50-50 Κιτρινα φορείς και λευκά καθαρά. Το βασικό πρόβλημα με αυτά είναι η εξοικίωση με την ποιότητα του πτερώματος ώστε να μην γίνονται "λάθη" στο ζευγάρωμα και η καθαριότητα που πρέπει να είναι σε άλλα επίπεδα. Φυσικά για κάποιον που θα ασχοληθεί με 1-2 ζευγαράκια τα πράγματα απλοποιούνται πολύ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top