Γενικά Λευκο δαχτυλιδι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ekt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ekt

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.795
Πόλη
Αθήνα
Μια καναρα μου εχει λευκο δαχτυλιδι και δεν αναγραφεται τιποτα πανω..
Απ τα πλαστικα ειναι, κλειστου τυπου.
Μου την αγορασανε απο μαγαζι, οχι απο εκτοφεα.
Ηταν δωρο, οποτε δεν διαμαρτυρηθηκα που το πουλακι δεν ειχε κανονικο μεταλλικο δαχτυλιδι με στοιχεια😎
Μπορουμε να καταλαβουμε τιποτα απ το χρωμα;
Καμοια χρονολογια ισως;
Στο μαγαζι ειπαν οτι ειναι μικρη σε ηλικια, αλλα δεν ξερεις και ποτε..
 
Οι ανθρωποι στο μαγαζι που το αγορασαν.

Μα καλά δεν ξέρουν τίποτα; Τι να πω βρε ειρήνη μου δεν είμαι και πολύ έμπειρη καλύτερα να περιμένεις να σου πουν και οι υπόλοιποι :/

Οι ανθρωποι στο μαγαζι πυ το αγορασαν.

Αα ειρήνη κοίτα και αυτό το θέμα θα σου φανεί πολύ χρήσιμο πιστεύω.

https://community.petbirds.gr/threads/Αγορασα-καναρινι-με-δαχτυλιδι-λευκο-χωρις-νουμερα.12893/
 
Αα ειρήνη κοίτα και αυτό το θέμα θα σου φανεί πολύ χρήσιμο πιστεύω.

https://community.petbirds.gr/threads/Αγορασα-καναρινι-με-δαχτυλιδι-λευκο-χωρις-νουμερα.12893/

Σε ευχαριστω πολυ!
Η αληθεια ειναι οτι το ψαξα λιγο πριν ανοιξω το θεμα και διαβασα το συγκεκριμενο, αλλα δεν κατατοπιστηκα γι αυτο και ανοιξα καινουργιο θεμα.
Ειναι και αρκετα παλιο, σκεφτηκα μηπως τωρα που εχουν περασει τοσα χρονια εχει αλλαξει κατι🙄
 
Με αυτό το δακτυλίδι δεν μπορούμε να έχουμε απολύτως καμιά επίσημη πληροφορία...
Είναι δακτυλίδι αναγνώρισης από τον εκτροφέα και τίποτε περισσότερο..
Για όλους εμάς... είναι άχρηστο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
Με αυτό το δακτυλίδι δεν μπορούμε να έχουμε απολύτως καμιά επίσημη πληροφορία...
Είναι δακτυλίδι αναγνώρισης από τον εκτροφέα και τίποτε περισσότερο..
Για όλους εμάς... είναι άχρηστο...
σωστά αλλά απο την εικόνα του πουλιού, την φωνή του κτλ δεν μπορούμε αν καταλάβουμε αν είναι όντος νεαρό;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ekt
σωστά αλλά απο την εικόνα του πουλιού, την φωνή του κτλ δεν μπορούμε αν καταλάβουμε αν είναι όντος νεαρό;
Ίσως ναι.. ίσως όχι...
Ανάλογα με την κατάστασή του.
Για τα πολύ νεαρά πουλιά υπάρχει η ελπίδα...
Αλλά αν για παράδειγμα είναι 2 ή 4 δε θα το δούμε.
 
Όμορφο πουλάκι να σου ζήσει, θέλουν περιποίηση τα ποδαράκια του όμως όπως βλέπω.


Η φωτο ηταν μολις μου την φερανε, της εκανα επαλειψεις με epithol και πλεον εχει βελτιωθει το προβλημα:)
 
Αυτη τη φωτογραφια βρηκα τωρα στο επιτρεπομενο μεγεθος..
Υποθέτω βλέποντας τα πόδια της πως είναι 1-1,5. Υποθέτω πως είναι γεννημένο το 2015. Απ τα πόδια δεν φαίνεται ιδιαίτερα μεγάλο σε ηλικία. Αλλά ούτε και πολύ μικρό (κάτω του έτους). Φυσικά όλα αυτά είναι υποθέσεις! Ζευγάρωσε φέτος το κορίτσι;

*Πολλή όμορφη να την χαίρεσαι!
 
Υποθέτω βλέποντας τα πόδια της πως είναι 1-1,5. Υποθέτω πως είναι γεννημένο το 2015. Απ τα πόδια δεν φαίνεται ιδιαίτερα μεγάλο σε ηλικία. Αλλά ούτε και πολύ μικρό (κάτω του έτους). Φυσικά όλα αυτά είναι υποθέσεις! Ζευγάρωσε φέτος το κορίτσι;

*Πολλή όμορφη να την χαίρεσαι!



Ναι Αλικη μου ζευγαρωσε.
Σ'ευχαριστω πολυ:)
 
Back
Top