Γενικά Ληξη Αναπαραγωγικης Περιοδου 2009

Εγγραφή
30 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.810
Πόλη
Κιλκίς
Ουφ ! Παει και για φετος... Τελος. Τολμω να πω οτι το φετινο, απο χομπι εγινε εξαρτηση και το νιωσαμε για τα καλα στο πετσι μας και οχι παντα με ευχαριστηση (μεγαλη ευθηνη), αλλα ας ειναι, περασε και κραταμε τις εμπειριες και τις καλες στιγμες. Υπαρχουν βεβαια και οι στατιστικες τις οποιες οφειλω να μελετησω καλα στο αμεσο μελλον για χρησιμα συμπερασματα αλλα δεν θα σας κουρασω τωρα με αυτες.
Αποτελεσματα λοιπον...

Κοινα Καναρινακια 95
Harz Roller 48
Koκκινα 4
Λευκα 10
Φαια 4

Γενικο Συνολο 161 νεες αφιξεις

... Και του χρονου με υγεια...
 

Συνημμένα

  • Young Roller canaries.webp
    Young Roller canaries.webp
    67,5 KB · Προβολές: 141
  • White canaries 1.webp
    White canaries 1.webp
    51 KB · Προβολές: 139
  • Reds after bath.webp
    Reds after bath.webp
    68,9 KB · Προβολές: 140
  • Mωρο ΦΑΙΟ 1.webp
    Mωρο ΦΑΙΟ 1.webp
    46,2 KB · Προβολές: 137
  • Kλουβα πτησης νεαρων 1.webp
    Kλουβα πτησης νεαρων 1.webp
    53,7 KB · Προβολές: 156
Συγχαρητήρια φιλαράκι.
Εύχομαι όλα τα πουλιά να έχουν πολύχρονη ζωή και΄σει πολύ υπομονή:)
 
Έρηξες δουλειά Γιώργη κάργα έ ; Πάντος έχεις ωραίο αποτέλεσμα οπότε όλα τα κακά ξεχνιούντε. Μπράβο! ιδικά τα κόκκινα είναι πολύ όμορφα.Άντε και του χρόνου περισσότερα
 
Μπράβο ρε Γιώργο χαρά στο κουράγιο σου. Πολλά πουλιά ρε φίλε πως τα προλαβαίνεις όλα; Εγώ με καμιά 40αριά πουλιά σε σύνολο (μόνο δέκα μικρά περίπου) και τα χω φτύσει. Και πάλι μπράβο.
 
Απιστευτος. Μπραβο...

Πολλα πουλια...η ερωτηση μου δεν ειναι μονο πως τα προλαβαινεις αλλα με το οικονομικο πως πας;:D

Δεν ειναι και λιγα...
 
Να τα χιλιάσεις Γιώργο! Και καλή δύναμη!

Ολα είναι πανέμορφα και διαλεχτά ένα προς ένα! Και του χρόνου να είσαι καλά να τα πολλαπλασιάσεις!
 
Παντα τετοια φιλαρακια. Ολα ειναι πανεμορφα. Ευχομαι συντομα να ακουσουμε απο κοντα τις ομορφες μελωδιες των harz!
 
Συγχαρητήρια κ μπράβο για την υπομονή σου που άντεξες για τοσα καναρινάκια! Τα χρωματα είναι τέλεια. Να τα χαιρεσαι!
 
Συγχαρητήρια πολύ ωραία τα πουλάκια σου να τα χαίρεσαι. Αλλά εχω και εγω τις ίδιες απορίες με τους προηγούμενους πως τα προλαβαίνεις πως τα καθαρίζεις ολα αυτά τα πουλιά;
:) Αλεξία
 
Φιλοι μου ευχαριστω για τις απαντησεις σας και τις ευχες σας, ευχομαι και σε σας οτι σας κατεβει να το κανετε (θελει την τρελα του, πως να το κανουμε). Αυτος που ειπε ''μονος ουτε στον παραδεισο δε μπορεις'' κατι θα ηξερε... Ετσι και 'γω δεν ειμαι μονος. Να ευχαριστησω λοιπον και δημοσια την συζυγο μου Ντινα που μου συμπαραστεκεται αξια σε οτι τρελα βαλω στο μυαλο μου. Δε γινεται παιδια με ενα ατομο δε βγαινει με τιποτα και παλι η οργανωση που χρειαζεται ειναι πολυ σημαντικη και πρεπει να γινεται εξ' αρχης και να ακολουθηται κατα γραμμα. Εγω προσωπικα θυσιασα το πολυαγαπημενο μου ψαρεμα, αν δε το λεγα θα σκαγα :)
 
Μπραβο Γιωργο και Ντινα!
Ετσι ειναι οταν σου αρεσει κατι παντα βρισκεις το χρονο!
θα τα βολεψεις και με το ψαρεμα..
Ποιο ωραια ειναι βρε τα καναρινακια...χεχε
 
Μπραβο παιδια! Ειστε και οι δυο λεβεντια! Να σας ζησουν τα πουλακια σας! Ειναι πολυ ομορφο συναισθημα να ειναι ετσι τα ζευγαρια. Δινουν δυναμη ο ενας στον αλλον και τα αποτελεσματα ειναι τα καλυτερα! Παντα να ειστε ετσι!
 
Μπράβο κι απο μένα είναι πολύ ορέα!
αλλά να ροτίσω κάτι;
τέλι αυγούστου με σεπτέμβρι περίπου δε κανουν άλλες αναπαραγωγες;
γιατί εγω κσέρω κάνουν καί τότε!
 
Back
Top