Αναπαραγωγή Λιγες ερωτήσεις για αναπαραγωγή καρδερινας

Κατάσταση
Κλειστό.

ilias2017

PB New Member
Εγγραφή
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
25
Πόλη
Διδυμότειχο
παιδια θα ηθελα να κανω λιγες ερωτήσεις και αν μπορέσετε να μου απαντήσετε... 1)ποια εποχή ζευγαρώνουν οι καρδερίνες; 2)ξερει κάνεις να φτιάχνει κρεμα για τα μωρα η να μου πει πως λεγετε για να πφοσπαθησω να βρω; 3)οι καρδερίνες ζευγαρώνουν εύκολα;👎
 
1)ποια εποχή ζευγαρώνουν οι καρδερίνες
Την άνοιξη, όταν αρχίσει να ζεσταίνει ο καιρός και να μεγαλώνει αρκετά η μέρα.

οι καρδερίνες ζευγαρώνουν εύκολα;
Όχι όπως τα καναρίνια. Με περισσότερη δυσκολία, περισσότερη φροντίδα και μεγαλύτερους χώρους. Μιλάμε φυσικά για πουλιά εκτροφής.

ξερει κάνεις να φτιάχνει κρεμα για τα μωρα η να μου πει πως λεγετε για να πφοσπαθησω να βρω;
Για τι είδους πουλιά μιλάμε;
 
Έχεις Ηλία καρδερίνες εκτροφής με δαχτυλίδι κάποιας μετάλλαξης;
Γιατί πριν οδηγηθούμε σε πικρές συζητήσεις να ενημερωθείς αν δεν το πρόσεξες, πως συζητήσεις για αιχμάλωτα ιθαγενή απαγορεύονται στο φόρουμ https://community.petbirds.gr/threads/Κανόνες-λειτουργίας-των-Φόρουμ-των-Ιθαγενών-Πουλιών.18655/ .
 
Έχεις Ηλία καρδερίνες εκτροφής με δαχτυλίδι κάποιας μετάλλαξης;
Γιατί πριν οδηγηθούμε σε πικρές συζητήσεις να ενημερωθείς αν δεν το πρόσεξες, πως συζητήσεις για αιχμάλωτα ιθαγενή απαγορεύονται στο φόρουμ https://community.petbirds.gr/threads/Κανόνες-λειτουργίας-των-Φόρουμ-των-Ιθαγενών-Πουλιών.18655/ .
οχι την πβρα απο ενα πετ σοπ αλλα δεν ειχε δαχτυλίδι και δεν ρωτησα εκεινον τον κυριο αμα ριναι εκτροφης
 
Ηλία, δυστυχώς δεν μπορούμε να σου δώσουμε τέτοιες πληροφορίες. Η ανάγκη για τροφή ανάπτυξης των νεοσσών προϋποθέτει την ύπαρξη νεοσσών τους οποίους μάλιστα δεν ταΐζουν οι γονείς τους.

Μετά την τοποθέτηση σου, το θέμα θα κλείσει.
 
Ηλία, δυστυχώς δεν μπορούμε να σου δώσουμε τέτοιες πληροφορίες. Η ανάγκη για τροφή ανάπτυξης των νεοσσών προϋποθέτει την ύπαρξη νεοσσών τους οποίους μάλιστα δεν ταΐζουν οι γονείς τους.

Μετά την τοποθέτηση σου, το θέμα θα κλείσει.
ενταξει συγγνώμη
 
Αν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια για κάποιο από τα υπόλοιπα είδη κατοικίδιων πουλιών, είμαστε στη διάθεσή σου.
 
Συγγνώμη που επανέρχομαι στο θέμα, αλλά χθες μου διέφυγε εντελώς να ενημερώσω τον Ηλία ότι σύμφωνα με τους κανόνες μας:

Η συμμετοχή των κατόχων αιχμαλωτισμένων άγριων πουλιών στις συζητήσεις των Forum των Ιθαγενών Πουλιών δεν επιτρέπεται.

Η μόνη βοήθεια που μπορούμε να σου προσφέρουμε πλέον είναι οδηγίες για την προσωρινή, ασφαλή φιλοξενία τους, με σκοπό τη διασφάλιση της ζωής του και με την άμεση προοπτική της απελευθέρωσής του σε κατάλληλο σημείο.

Σχετικές Πληροφορίες θα βρεις:
Παράνομο Εμπόριο Άγριων πουλιών (Το καθεστώς)
Επανένταξη άγριων πουλιών στη φύση

Να γνωρίζεις ότι στα πουλιά που έχουν αφαιρεθεί από τη φύση, υπάρχει πολύ μεγάλο ποσοστό θνησιμότητας λόγω ασθενειών που προκαλούνται σε συνθήκες αιχμαλωσίας και χρειάζονται ιδιαίτερη φροντίδα έως ότου αφεθούν και πάλι ελεύθερα το συντομότερο δυνατό.

Επομένως Ηλία, σου προτείνουμε να απελευθερώσεις το πουλάκι που διατηρείς. Εφόσον το επιθυμείς, μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα οπουδήποτε στο φόρουμ για να ζητήσεις βοήθεια για τη διαδικασία απελευθέρωσης του.
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top