Διατροφή Λιχουδιές χωρίς ηλιοσπορους

mouloudaki

PB New Member
Εγγραφή
22 Απρ 2024
Μηνύματα
93
Πόλη
Ηράκλειο
Καλησπέρα ξανά! Επειδή πρέπει να κόψω προς το παρών τους ηλιοσπορους και να δινω πιο σπάνια μιγμα σπόρων στην γιασμιν μέχρι να "φτιάξει" το χρώμα των φτερών της και να φύγει η ξηροδερμια, μιας και είναι σε φάση εκπαίδευσης χρειάζομαι άλλες λιχουδιές τώρα. Θα ήθελα να μου προτείνετε μπισκότα κάποιας μάρκας αν ξέρετε χωρίς ηλιοσπορους τουλάχιστον, ή λιχουδιές που δίνεται εσείς ή συνταγές μπισκότων ή οτιδήποτε! Οσο λιγότερο παχυντικό γίνεται! Ευχαριστώ
 
@Ιβαν Σε ευχαριστώ. Αμύγδαλο δεν τρώει, καρύδι θα δοκιμάσω. Το κεχρί θέλω να το αποφύγω προς το παρών μιας και έτρωγε καθημερινά πιο πριν και όχι σαν λιχουδιά. Φρούτα όμως κάνει να της δίνω καθημερινά για την εκπαίδευση;
 
@Marr δεν ξέρω ακριβώς τι διατροφή ακολουθούν τα ρινγκ! Εγώ στον αφρικαν δίνω σχεδόν καθημερινά ενώ στο κοκατιλ 2 φορές την εβδομάδα !
[automerge]1716317972[/automerge]
Αλλά αν τα χρησιμοποίησες σε μικρή ποσοτητα δεν νομίζω να έχει θέμα (στο να πάρει βάρος φαντάζομαι εννοείς )
 
@Ιβαν Χμ ούτε εγώ έχω βγάλει συμπέρασμα ακόμη. Άλλοι γράφουν κάθε μέρα, άλλοι 2 φορές την εβδομάδα. Δεν έχω καταλάβει τελικά πόσο συχνά πρεπει να δινω σε αυτό το είδος. Κυρίως για τη ζάχαρη ανησυχω. Το βάρος της είναι εκεί που πρεπει αλλά όσο τρώει σωστά δεν ανησυχώ για το αν πάρει βάρος να σου πω
 
@Marr αν είναι καλή στο βάρος της θεωρω δεν υπάρχει πρόβλημα να δίνεις ένα κομματάκι φρούτο καθημερινά! Στον ιβαν εδώ και δυο χρόνια σχεδόν ,δίνω καθημερινά φρούτα θεωρω ότι είναι πολύ θρεπτικά και στο βαρος του είναι πολύ καλος !Ωστόσο μπορείς να ρωτήσεις και την γιατρό της τι προτείνει για να είσαι σίγουρη !
 
Back
Top