Γενικά Μάιλη, η νέα μου κολλητή (Ringneck μπλε)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης LilyK
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@giannisvlg λες; Η αληθεια ειναι οτι δυσκολευτηκαμε να βρουμε μεγάλο κλουβι μεσα στις γιορτες. Ειναι ομως αρκετα ψηλό! 1,30 περίπου. Δεν κανει; 😮
 

Συνημμένα

  • IMG_20210104_193830.webp
    IMG_20210104_193830.webp
    132,8 KB · Προβολές: 30
Να το χαίρεσαι! Είναι πολύ όμορφο πουλάκι κι όντως το κλουβί είναι πολύ μικρό γι'αυτήν. Προσανατολίσου σε κάτι τετράγωνο καλύτερα, το γωνιακό που σου έδειξε ο Γιάννης κόβει πολύ ωφέλιμο χώρο απο το πουλί κατά τη γνώμη μου.
 
Κούκλα να την χαίρεσαι!
Ας τοποθετηθώ για το κλουβάκι γιατί έχω ακριβώς το ίδιο (το γωνιακό), είναι αρκετά καλό κλουβι, εγώ το αγόρασα διότι δεν έχω χώρο (σε μήκος και πλάτος χωρούσε και μεγαλύτερο αλλά δεν χωρούσε σε ύψος καθώς από επάνω έχω ντουλαπάκια) είναι αρκετά καλές οι διαστάσεις του (στο γωνιακό αναφέρομαι) ο δικός μου πετάει μέσα δεν έχει θέμα, αλλά το χρησιμοποιεί και μόνο για ύπνο καθώς όλη μέρα είναι εκτός κλουβιου, τουλάχιστον δεν σπάει η ουρά του. Αν μπορείς να πας σε κάτι μεγαλύτερο θα είναι σούπερ αλλά και το γωνιακό είναι αρκετό ειδικά αν έχεις και γωνία έτοιμη
 
@Tony Forpus και εμένα μου κανει εντυπωση που ειναι μονο το κατω.. Τι σημαινει αυτο. Να το βαλω πιο ψηλα?

Ειναι μονο το κάτω γιατι τα πουλια εχουν την ταση να καθονται στην πιο ψηλη πατηθρα,μετακινησε το να μην ειναι στην ιδια καθετη ευθεια με το επανω
 
Back
Top