Αναπαραγωγή Μήπως θέλει κανείς να πάρουμε δακτυλίδια περιστεριών;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Wind-sa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Wind-sa

PB Member
Εγγραφή
7 Μαρ 2008
Μηνύματα
2.021
Πόλη
Αθήνα
Σκέφτομαι να παραγγείλω κλειστά δακτυλίδια περιστεριών ατομικά (όχι συλλόγου) 7- 8 μμ στο διάμετρο. Δηλαδή με όνομα μου και το τηλέφωνο για την περίπτωση που μην τυχόν θα μου φύγει ποτε, ... Και για ταυτότητα.

Τα δακτυλίδια τα φτιάχνουν εδώ στην Αθηνα.

Αλλα συνάντησα ένα πρόβλημα. Η ελαχιστη παραγγελια είναι 100 τεμάχια. Που κοστίζει 24 ευρω + κανένα 5 ευρω τα μεταφορικά. Και μπορεί να τα κάνει 50 + 50 τεμάχια με διαφορετικό χρώμα και διαφορετικά δεδομένα (50 με τα δικά μου στοιχεια και 50 με τα δικά σας). Το θέμα είναι ότι δεν χρειάζομαι 100 δακτυλίδια, και τα 50 μου είναι πολλά.

Οποτε αν θέλει κάποιος από την Aθήνα να πάρουμε μαζί (50 εγώ και 50 κάποιος άλλος) γράψτε μου ένα μήνυμα παρακαλώ.
Να μοιράσουμε τα έξοδα. Θα μας βγει 15 ευρω σε καθέναν τουλάχιστον.

60148828_2213455508733946_6104985605387583488_1111n.webp
 
Πωλίνα αν θες για εσένα, για ομορφιά βάλε τα δαχτυλίδια με τα στοιχεία σου. Έχω τέτοια δαχτυλίδια στα περιστέρια μου πολλά χρόνια που όμως κανείς δεν με έχει πάρει τηλέφωνο να μου πει ότι έχει δικό μου περιστέρι.
 
Πωλινα ριξε μια ματια και στο Birdrings μηπως σε συμφερει.
Αντώνη, από εκεί σκέφτομαι να πάρω, και αυτές είναι η ελάχιστες τιμές και οι ποσότητες απ όσα μου είπε.

Πωλίνα αν θες για εσένα, για ομορφιά βάλε τα δαχτυλίδια με τα στοιχεία σου. Έχω τέτοια δαχτυλίδια στα περιστέρια μου πολλά χρόνια που όμως κανείς δεν με έχει πάρει τηλέφωνο να μου πει ότι έχει δικό μου περιστέρι.

Δεν τα θέλω για ομορφιά. Τα θέλω για να υπάρχει τηλέφωνο και όνομα στο δακτυλίδι. Καταλαβαίνω ότι υπάρχει πολύ μικρή πιθανότητα να σου πάρουν τηλέφωνο όμως αν είναι έστω και 1% ας να υπάρχει. Αν για παράδειγμα θα το πιάσει κάποιος μη περιστεράς μπορεί να μου το γυρίσει... λεω τωρα...

Πωλίνα, τα δαχτυλίδια που λες είναι διαμέτρου κατάλληλης για όλα τα περιστέρια;
Όχι για όλα αλλα για περισσότερα. Λογικά ταιριάζει και για κοτούλες και μεγαλόσωμα ορτύκια και αλλα πτηνά.

Εγώ δεν θα βάλω το έτος στο δακτυλίδι, θα γίνει η αναγνώριση με το αυξάν αριθμό, συν ότι λογικά θα έχουν και το δακτυλίδι του συλλόγου. Επίσης τα 50 δακτυλίδια λογικά θα μου φτάσουν για 3 χρονια αν θα έχω μονο 2 ζευγάρια περιστεριών. Οποτε συμφέρει.

Επίσης στα δακτυλίδια μπορεί να μπει μέχρι και μικρο μονόχρωμο λογότυπο. Καλή φάση. )
 
Τελευταία επεξεργασία:
Αντώνη, από εκεί σκέφτομαι να πάρω, και αυτές είναι η ελάχιστες τιμές και οι ποσότητες απ όσα μου είπε.

Εγραψες απο Αθηνα και με μπερδεψες 😛
Απο Ξανθη ειναι :)
 
Εγραψες απο Αθηνα και με μπερδεψες 😛
Απο Ξανθη ειναι :)
Ναι Έχεις δίκιο, εννοούσα Ελλάδα, και έγραψα Αθηνα. Από Αθηνα θέλω να είναι το άτομο με τον οποιον θα ήθελα να πάρουμε μαζί τα δακτυλίδια.
 
Παιδιά καλησπέρα! Το birdrings είναι αξιόπιστο κατάστημα;
 
Back
Top