Αναπαραγωγή Μήπως να βάλω φωλιά στα κοκατίλ μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης MARAKI
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

MARAKI

PB Member
Εγγραφή
29 Ιαν 2009
Μηνύματα
243
Πόλη
Έδεσσα
γεια σασ! Σημερα το πρωι ειδα τα κοκατιλ μοθυ να ζευγαρωνουν... Αν και αποι τοτε που τα πηρα μου παν οτι ειναι ζευγαρι αλλα συνεχεια μαλωνουν, ακομη κ τωρα που τα ειδα να ζευγαρωνουν δν ξερω;δν εχω κανει καμια προετοιμασια τιποτε απολυτωσ ουτε αυγο εβαζα ουτε τα χωρισα τιποτα... Μηπωσ πρεπει να βαλω φολια;
 
βάλε φωλιά κ άστα αν είναι η ώρα τους θα τη φτιάξουν, αλλά αν είναι πολύ μικρά μην τα αφήσεις να γεννήσουνε:)
 
οχι την λυπυθηκα κ δεν εβαλα φωλια αλλα σκευτομαι να βαλω γιατι κανει κατι κηνησεις(οπως καθεται πανω στην ουρα της) το κανε και τοτε που ηθελε να γεννησει κ (γεννησε)
 
ναι τα πεταξα τα ειχε παρατησει... Κ δεν εμπαινε κ καθολου στην φωλια
 
θα μπορούσες να τα βάλεις στο ψηγείο κ να τα δώσεις σε κάποιον άλλο που έχει κοκατίλ, για να βγούν τα μικρά, είχαν ξαναγεννίσει;
 
οχι δεν ειχαν ξαναγεννησει.. Αλλα πως θα κρατιοντουσαν. Αλλωστε τα παιδια απο δω μου ειπαν οτι επιδη ειχαν περασει μερεσ ειχαν χαλασει
 
θα μπορούσες να τα βάλεις στο ψηγείο κ να τα δώσεις σε κάποιον άλλο που έχει κοκατίλ, για να βγούν τα μικρά, είχαν ξαναγεννίσει;

Δεν μπορούν να συντηρηθουν τα αυγά στο ψυγείο, χρειάζοντε πιο ευνοικές θερμοκρασίες και κρατάνε για λίγες μέρες, όλα αυτά την στιγμή που δεν έχει αρχίσει η επώαση. Αν η επώση ξεκινήσει τότε τα αυγά με την απότομη αλλαγή θερμοκρασίας, χαλάνε.
 
Back
Top