Αναπαραγωγή Μήπως τα αυγά μου είναι άσπορα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης stampa
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

stampa

PB New Member
Εγγραφή
23 Νοε 2008
Μηνύματα
49
Πόλη
Θεσσαλονίκη
σημερα συμπληρωνονται 4 εβδομαδες απο την γεννηση του πρωτου αυγου εχει εκολαυθει μονο το ενα, μηπως τα υπολοιπα ειναι ασπορα;
 
σημερα συμπληρωνονται 4 εβδομαδες απο την γεννηση του πρωτου αυγου εχει εκολαυθει μονο το ενα, μηπως τα υπολοιπα ειναι ασπορα;


Έγινε ωοσκόπιση στα αυγά; Πόσα αυγά έχει κάνει συγκεντρωτικά;
 
σημερα συμπληρωνονται 4 εβδομαδες απο την γεννηση του πρωτου αυγου εχει εκολαυθει μονο το ενα, μηπως τα υπολοιπα ειναι ασπορα;
αφου εχει σημπληρωσει 1 μηνας απο την γεννηση του πρωτου αβγου τοτε σιγουρα ειναι ασπορα.
 
αφου εχει σημπληρωσει 1 μηνας απο την γεννηση του πρωτου αβγου τοτε σιγουρα ειναι ασπορα.

4 εβδομαδες=28 μερες. Τα Budgie(αν δεν κανω λαθος γι αυτα μιλαμε) κανουν ενα αυγο μερα παρα μερα.Αρα απο την γεννηση του τελευταιου εχουν περασει 20 μερες. Περιμενε μερικες μερες ακομα..
 
o.k. ευχαριστώ πολυ, θα τα αφήσω καμιά βδομάδα ακόμη.
Μήπως ξέρει κανείς στις πόσες ημέρες στέκονται τα μικρά στα πόδια τους;
 
Εννοείς πότε αρχίζουν και βγαίνουν απ' τη φωλιά; Πάνω στον μήνα βγαίνουν. :)
 
απο την γεννηση του τελευταιου εχουν περασει 20 μερες. Περιμενε μερικες μερες ακομα..

ομως τα μπατζι εκκολαπτονται στις 18 ημερες κ εχουν ηδη περασει οι μερες για τα περισσοτερα, ακομη κ για το τελευταιο νομιζω ειναι αργα😕
 
ομως τα μπατζι εκκολαπτονται στις 18 ημερες κ εχουν ηδη περασει οι μερες για τα περισσοτερα, ακομη κ για το τελευταιο νομιζω ειναι αργα😕

Aνατολη φανταζομαι πως το μικρο που εχει βγει θα ειναι αρκετα μωρο οποτε ουτως η αλλως θα πρεπει να αφησει τα αυγα ωστε να μπορει να στηριζεται ο νεοσσος.
 
Aνατολη φανταζομαι πως το μικρο που εχει βγει θα ειναι αρκετα μωρο οποτε ουτως η αλλως θα πρεπει να αφησει τα αυγα ωστε να μπορει να στηριζεται ο νεοσσος.

Φωτη δε διαφωνω, αλλα αλλο αυτο κ αλλο η περιπτωση να εκκολαφθουν αυγα περαν των 20+ ημερων!
Εγω αυτο καταλαβα οτι ειπες!
 
Φωτη δε διαφωνω, αλλα αλλο αυτο κ αλλο η περιπτωση να εκκολαφθουν αυγα περαν των 20+ ημερων!
Εγω αυτο καταλαβα οτι ειπες!

Καλα καταλαβες, κυτο ειπα.Αλλα προσθεσα εναν ακομη λογο να αφησει τα αυγα.😛
 
στις πόσες ημέρες πατάνε στα πόδια τους να μπορουν να περπαταν;
και πάλι ευχαριστώ για της απαντήσεις σας,
Να ρωτησω και κατι αλλο, εστω αυτο το ενα θα ηθελα να το εξιμερωσω απο μικρο ποτε να αρχισω να το περνω στο χερι μου και παλι ευχαριστω
 
μπορεις να το παιρνεις για λιγα λεπτα καθε μερα, με την προυποθεση ομως οτι οι γονεις σε εμπιστευονται κ δεν θα ενοχληθουν αφου συμπληρωσει 14 ημερες ζωης τουλαχιστον!
 
Back
Top