Γενικά Μήπως "φαρμακώνω" άδικα το κοκατιλ μου;

Steliospir

PB Member
Εγγραφή
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
249
Πόλη
Άγιοι Δέκα
Όταν πήρα τα κοκατίλ, ο πετσοπας ου είπε να μην πάρω αυτό γιατί φέρεται λίγο Περίεργα! αλλά εγώ ήθελα εκείνο! Επειδή είναι φίλος μυ το πήρα αλλά μου είπε να το βάλω αντιβιοτικό για δέκα μέρες! Αλλά αυτό φωνάζει όλη τι μέρα! Δεν κάθεται στον πάτο του κλουβιού και τέτοια! Μήπως το φαρμακώνω άδικα;
 
οι πετσοπάδες-οι περισσότεροι για να μν προσβάλουμε όλο τον κλάδο- ΔΕΝ ξέρουν τι τους γίνεται, μη δίνεις φάρμακα στο πουλί πριν το δει πτηνίατρος, μπορεί να είναι μια χαρά και το φάρμακο να το στείλει μια ώρα αρχήτερα, δε μπορούμε να σου πούμε τίποτα εδώ, μόνο μια επίσκεψη στον πτηνίατρο θα δώσει λύση στο πρόβλημα σου
 
Λες; αν πάθει τίποτα θα τη σφάξω e? Θα κλαίω πάλι κάνα 2 μήνες! Ωθα πάρω εγώ την κτηνίατρο μου αύριο τηλέφωνο να δω τι θα μου πει!
 
αυτο ειναι το καλητερο που εχεις να κανεις και θα ξερεις σιγουρα πραγματα για το τι εχει το παπαγαλακι σου!
 
αυτός μου είπε αφού δεν έχει τίποτα (έτσι φαίνεται δηλαδή) να του κάνω τη μισή θεραπεία όπως γίνετε και προληπτικά!
 
το καλητερο για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ειναι ο πτηνιατρος!
εσυ θα επερνες αντιβιωση τωρα προληπτικα για να μην κολλησεις τιποτα;

στα πουλια δεν μπορεις να καταλαβεις αν ειναι αρρωστα εκτος και αν ειναι πολυ αργα. Ο πετσοπας μπορει να νοιωθει τυψεις επειδη μπορει να ειχε στοο ιδιο κλουβι ενα αρρωστο πουλι και να φοβαται μην κολλησε ή για να στο παιξει καλος και οτι νοιαζεται! Μην τον ακους παρατηρησε το πουλακι, δες τι κουτσουλιες κανει, αν ειναι φυσιολογικες ή ποσες φορες φτερνιζεται κλπ.. και πηγαινε τον στον πτηνιατρο προληπτικα!
 
δεν κανει τπτ περιεργο!
καθετε κολλητα με την θηλυκια σινεχεια!Φωναζει δυνατα(τη μυνηση δεν την γλιτωνω απο τους γειτονες!)! Τπτ περιεργο! Αν και μ φαινετε οτι τρωνε και πινουνε λιγο...
 
τελικα πιρα κτηνιατρο και μ ειπε και αυτη να τ κανω προλιπτικα τ θεραπεια και οτι δν του κανει κακο! Θα κανω και εγω αλλεσ 2 μερες τη θεραπεια και σινολικα θα ειναι 5...
 
κανε οτι πιστευεις καλυτερο για αυτα! Παντως η κτηνιατρος σου ειπε να τους δωσεις χωρις καν να τα κοιταξει...
 
μου ειπε οτι επειδη απο το πετ σοπ μ το ειπαν αλλα εγω το βλεπς μια χαρα να του κανμω τ μισι θεραπεια... Οποσ γινετε και προλιπτικα αλλωστε...
 
Back
Top