Φροντίδα Μία έξυπνη λύση για το μπάνιο, και όχι μόνο

inca1099

PB Known Member
Εγγραφή
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.542
Πόλη
Ιωάννινα
Λίγο πολύ όλοι κάνουμε μπάνιο τους παπαγάλους μας ή προσπαθούμε να τους κάνουμε. Μια λύση είναι η παρακάτω, η οποία επιτρέπει στον παπαγάλο μας να κάθεται σε ένα σταθερό σημείο και να μπορεί να ευχαριστηθεί το μπανάκι του. Λίγα λόγια για το Window and shower perch. Όπως το λεει και ο τίτλος του είναι μια πατήθρα για το μπάνιο και το παράθυρο. Αποτελείτε απο 3 μεγάλες βεντούζες που κρατάνε όχι μόνο το βάρος του παπαγάλου αλλά πολύ παραπάνω, και απο το σώμα που είναι μια κυλινδρική πατήθρα που αλλάζει διάμετρο ανάλογα με το είδος παπαγάλου. Οι χρήσεις του είναι πολλές, πχ στο αυτοκίνητο όταν μεταφέρουμε τον φίλο μας, στο τζάμι του παραθύρου και γενικά όπου υπάρχει λεία επιφάνεια. Φυσικά δεν προορίζεται για μόνιμη χρήση αλλά περιστασικά. Δεν χρειάζεται ιδιαίτερες γνώσεις για την τοποθέτησή του, απλά πιέζουμε δυνατά το όλο σύστημα στη επιφάνεια που θέλουμε. Ακόμα μία λύση αν δεν έχουμε παπαγάλο είναι να κρεμάμε και πετσέτες :)

Φιλικά
 
καταπληκτικο Γρηγορη... Πολυ χρησιμο εργαλειο...

Ακόμα μία λύση αν δεν έχουμε παπαγάλο είναι να κρεμάμε και πετσέτες :)
χμμμμμμ ξερω καποια που μαλλον αυτο θα κανει! Μιας κ δεν εχει ''παπαγαλια''!:D
 
Οι φωτογραφίες είναι δικές μου, απο έξω συνολικό κόστος περίπου 17 ευρώ
 
Πολυ χρησιμο ποστ.. Και για εμας που δεν εχουμε παπαγαλια... (χαχχααχα τσουχτρα Γιωργακι)!
 
Γρηγορη μπορεις να μας πεις πως το εφτιαξες; Ειχα ψαξει περισυ να βρω σε πετ σοπ αλλα χωρις επιτυχια!
 
Γρηγορη μπορεις να μας πεις πως το εφτιαξες; Ειχα ψαξει περισυ να βρω σε πετ σοπ αλλα χωρις επιτυχια!

Χρειάζεται μεθοδικό ψάξιμο 😉 Απλά πήγαινεις στο πετ και του λες δώσε μου τον κατάλογο απο τους προμηθευτές σου να δω εξοπλισμό και το βρίσκεις. Αν μπορεί να στο φέρει καλός αν όχι ebay ή κάποιο άλλο online κατάστημα.
 
Χρειάζεται μεθοδικό ψάξιμο 😉 Απλά πήγαινεις στο πετ και του λες δώσε μου τον κατάλογο απο τους προμηθευτές σου να δω εξοπλισμό και το βρίσκεις. Αν μπορεί να στο φέρει καλός αν όχι ebay ή κάποιο άλλο online κατάστημα.

To εχω κανει στο μεγαλυτερο καταστημα της πολης... χωρις επιτυχια...

δυστυχως δεν χρησιμοποιω πιστωτικη οποτε το e-bay το ξεχναω... 🙄 θα ξαναψαξω ομως... :D
 
Πολύ καλό αλλά εμείς κάνουμε αλλιώς μπανάκι. 😛


n758218733_522057_9291.jpg
 
Παιδια ειναι τελεια λυση!
Δεν σχολιαζω τους παπαγαλους! Εννοειτε οτι ειναι ολα τα λεφτα!
 
Back
Top