Διατροφή Μαγαζιά για αγορά οικονομικής γύρης

stefanos88

PB New Member
Εγγραφή
10 Νοε 2013
Μηνύματα
238
Πόλη
Κερατσίνι
Παιδιά μπορείτε να προτείνεται μαγαζιά για αγορά γύρης καλή και οικονομική;
Μιλάω για αυτήν που συντηρείται στο ψυγείο!
Τα μαγαζιά παρακαλώ να είναι κατά προτίμηση πειραια και γύρω περιοχές
 
Παιδιά μπορείτε να προτείνεται μαγαζιά για αγορά γύρης καλή και οικονομική;
Μιλάω για αυτήν που συντηρείται στο ψυγείο!
Τα μαγαζιά παρακαλώ να είναι κατά προτίμηση πειραια και γύρω περιοχές

Στεφανε καλησπέρα, δεν έχω αγοράσει μεμονομένα γύρη οπότε δεν γνωρίζω για τιμη/ποιότητα που ζητάς σίγουρα όμως μπορω να σε κατευθύνω στη Δ. Γούναρη στο λιμάνι του Πειραιά που έχει αρκετά μαγαζιά με μπαχαρικα και μπορείς να κάνεις την έρευνα αγοράς σου και να αποφασίσεις. Εγω εκει αγοράζω σπιρουλίνα, αγκάθια αποξηραμενα και βότανα!
 
Στέφανε, μπορείς να προμηθευτείς από ηλεκτρονικό φαρμακείο την "Apivita Ελληνική Γύρη Μελισσων 200gr" με τιμή γύρω στα 9 € και λογικά και σε συνοικιακά φαρμακεία, ίσως λίγο ακριβότερη
 
Στέφανε, μπορείς να προμηθευτείς από ηλεκτρονικό φαρμακείο την "Apivita Ελληνική Γύρη Μελισσων 200gr" με τιμή γύρω στα 9 € και λογικά και σε συνοικιακά φαρμακεία, ίσως λίγο ακριβότερη

Διατηρειται στο ψυγειο η συγκεκριμενη ;
 
Διατηρειται στο ψυγειο η συγκεκριμενη ;
Τη δική μου, την είχα αγοράσει από κατάστημα υγειινών τροφών και τη διατηρούσαν / διατηρώ στην κατάψυξη. Μάλιστα την έβγαλαν από την κατάψυξη για να μου την πουλήσουν, ρωτώντας με αν θα πάω αμέσως στο σπίτι, αλλιώς να περάσω πριν πάω στο σπίτι μου, ώστε να την βάλω κατευθείαν στην κατάψυξη για να μην χάσει κάποιες (δεν ξέρω ποιες) δραστικές ουσίες που έχει. Για αυτόν μάλιστα το λόγο, δεν αγοράζω από υπαίθριες αγορές (λαϊκές, πάγκους...)διότι δεν τη συντηρούν σωστά.
 
Τελικα πηρα απο πειραια στην γουναρη, ειναι δύο τρια μαγαζια, το ενα μαλιστα ανοιξε προσφατα απο οτι ακουσα και λεγεται μανδραγωρας.

Παντως εχουν μεγαλη ποικιλια και σε βοτανα και διαφορα αλλα.
Ευχαριστω για τις πληροφοριες!
 
Τελικα πηρα απο πειραια στην γουναρη, ειναι δύο τρια μαγαζια, το ενα μαλιστα ανοιξε προσφατα απο οτι ακουσα και λεγεται μανδραγωρας.

Παντως εχουν μεγαλη ποικιλια και σε βοτανα και διαφορα αλλα.
Ευχαριστω για τις πληροφοριες!
Ο "Μανδραγόρας" είναι πασίγνωστο μαγαζί, νομίζω πολλά χρόνια έχει ανοίξει στον Πειραιά, και μου έχουν πει ότι έχει και πολύ καλή ποιότητα σε βότανα. Τη γύρη που αγόρασες, την είχαν στο ψυγείο ή στην κατάψυξη;
 
Τελικα πηρα απο πειραια στην γουναρη, ειναι δύο τρια μαγαζια, το ενα μαλιστα ανοιξε προσφατα απο οτι ακουσα και λεγεται μανδραγωρας.

Εκεί θα σου έλεγα να πας αλλα δεν ηθελα να διαφημίσω κάτι, μου φαινεται ο Μανδραγώρας ειναι εκεί απο το 1950 και αυτο που σου φάνηκε καινούργιο είναι απλώς το προσφάτως ανακαινισμένο μαγαζί τους.

Ωραίο και το βολτάρισμα στη Γούναρη κι όλας!
 
Παιδιά μήπως λεγότανε αλλιώς παλιότερα;
Σε συζήτηση μεταξύ πελάτη και υπαλλήλου του έλεγε ο δεύτερος ότι παρότι είμαστε λίγο καιρό καλά πάμε...
Τέλος πάντων το θέμα είναι ότι έχει πολλά και καλά για τα φτερωτά φιλαράκια μας!
Την γύρη την πήρα από έναν πιο πριν, 8,35€ το βαζακι.
Ο μανδραγωρας ήτανε ακριβότερος και τα δύο τα μαγαζιά την είχανε σε ψυγείο αλλά σε δυνατή ψύξη.
 
Μήπως μπορείς να βάλεις φωτογραφίες; Εγώ πήρα από τη λαϊκή (την είχε σε φορητό ψυγείο με πάγο), είναι πολύχρωμη και μαλακή στην υφη. Ειχε 22 ευρώ το κιλό - 6 ευρώ τα 250 γρ.
 
Back
Top