Ασθένειες Μαζεμένες κουτσουλιές και απώλεια φτερών στην αμάρα

Spyros2308

PB New Member
Εγγραφή
25 Μαρ 2020
Μηνύματα
5
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γεια σας, είμαι ο Σπύρος και ειμαι νεος ιδιοκτήτης 2 budgie οπου τα πηρα από το ιδιο μαγαζι αλλα εχω παρατηρήσει πως στο 1 λειπουν πουπουλα στην περιοχή των γεννητικών οργάνων και εχουν μαζευτεί κουτσουλιες και δεν ξερω τι να κανω ενω η συμπεριφορά του ειναι φυσιολογικη. Θα σας ευχαριστουσα πολυ αν μπορουσατε να πειτε την γνωμη σας και να με βοηθήσετε.🙂
 
Σπύρο, τα πουλιά στα πετ σοπς είναι πολλές φορές άρρωστα. Χρειάζεσαι γιατρό https://community.petbirds.gr/threads/Πτηνίατροι-Ειδικευμένοι-στα-Πτηνά-Κτηνίατροι.1091/

Πληροφοριακά, τα γεννητικά όργανα στα πτηνά -και των δύο φύλων- είναι εσωτερικά. Δεν είναι δόκιμο να αναφέρεσαι στην περιοχή των γεννητικών οργάνων. :)
 
Ευχαριστω πολυ απλά δεν μπορώ να κανω τιποτα εγω; Γιατι αυτές τις μερες λιγο δυσκολο να βρω.
Βασικα παρατήρησα οτι δεν λείπουν πουπουλα δεν ειναι δερμα απλα κολλανε οι κουτσουλιές
 
Βασικα παρατήρησα οτι δεν λείπουν πουπουλα δεν ειναι δερμα απλα κολλανε οι κουτσουλιές

Οταν οι κουτσουλιες κολλανε στην αμαρα του πτηνου,υποδηλωνει ασθενεια.
Να κανεις κατι εσυ δεν μπορεις γιατι δεν μπορεις να ξερεις ποιο ειναι το προβλημα.
 
Back
Top