Φροντίδα Μαρκα κλουβιών

nasosKE_30

PB Member
Εγγραφή
8 Ιαν 2008
Μηνύματα
778
Πόλη
Νέα Σμύρνη
κατα την γνωμη μου τα ντοναλτ ειναι τα καλυτερα χωρις να ειναι και πολυ ακριβά.
ποια η γνωμη σας απο αποψης ποιότητας αλλα και χρημάτων. Τι προτεινετε εσεις;

κλουβοτεχνική μαπα κατα τη γνώμη μου απο ποιοτητα.

ξερετε κανενα μαγαζι που να εχει μεγαλη ποικιλια κλουβιών και αξεσουάρ κλουβιών εδω αθήνα;
 
Στην Αθηνα κεντρο μάλιστα- ίσως να το ξέρετε ήδη, άλλα εγω έχω βρει 2 πολύ μεγάλα μαγαζιά με διάφορα είδη αναμεσά τουςκ κλουβιά. Είναι στην Αθηνάς λίγο πιο κάτω αποτο Δημαρχείο,το ενα απέναντι απο το άλλο. Έχουν μεγάλη ποικιλία(απο μάρκες δε ξέρω βέβαια), εγω μάλιστα πριν απο 4-5 χρόνια που είχα καναρινάκι είχα αγοράσει τότε με 16 ευρώ ενα αρκετά μεγάλο κλουβακι, που ειναι μια χαρά. τωρα όποιος άλλος ξέρει κ κανένα αλλο μαγαζί ας μας ενημερώσει σχετικά..
 
Αννούλα στο ένα από τα δύο μαγαζιά που αναφέρεσαι (αυτό που έχει έξω συνήθως το καλοκαίρι και παπαγάλους) διαθέτει όντως μεγάλη ποικιλία κλουβιών, τα περισσότερα εκ των οποίων έιναι κινέζικα. Πάμφθηνα αλλά αμφιβόλου ποιότητας και καθόλου λειτουργικά.

Εκείνο που με ενοχλεί τρομερά στο συγκεκριμένο μαγαζί είναι οτι υπάλληλοι κοροιδευουν συστηματικά τους πελάτες, πουλώντας τους κάτι άλλο από αυτο που πραγματικά ζητάνε, κάνουν όλο τυχαίως λάθος στις τιμές ( πράγμα που πολύ με χαλάει) και γενικά προσπαθούν να προωθήσουν την πραμάτεια τους ( τα πουλάκια) σε υπερβολικά υψηλές τιμές.

Οσο για τα κλουβιά των 2 εταιρειών που αναφέρθησαν στην αρχή, εχω αγοράσει αρκετά και από τις 2 εταιρείες και έχω μείνει αρκετά ευχαριστημένη.
 
εχεις απολυτο δικιο ειναι απαραδεκτη ειχανε σε διπλη ζευγαρωστρα καμια 20 αρια καναρινια και 2-3 καρδερινες μακρια απο αυτα τα μαγαζια!
 
Οποιοι κατεβαίνουν στο κέντρο να πηγαίνετε στα μαγαζιά
που είναι στον παράδρομο της Αθηνάς, στην λαχαναγορά.
Το πρώτο απο αυτά είναι αρκετά σωστό μαγαζί.
Απέχει με διαφορά απο τα αλλα.
 
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον κ. Μάκη. :) Στο συγκεκριμένο μαγαζί, αν και είναι μικρότερα απο τα άλλα,έχω διαπιστώσει οτι υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε σπόρους μεμονωμένους, για όσους ενδιαφέρονται να φτιάξουν μείγμα τροφής στις αναλογίες που προτιμούν, αλλά και αρκετά καλυτερες τιμές σε κλουβιά(δεν θυμάμαι την μάρκα). Το μόνο που δεν είδα ηταν μεγάλη ποικιλία σε πουλιά. Η οδός νομίζω λέγεται Αρμοδίου.
 
Είναι στο τετράγωνο που περικλείεται από τις οδούς Σωκράτους -Σοφικλέους- Αθηνάς- Ευριπίδου. Εκεί υπάρχει η λαχαναγορά. Στον ιδιο δρόμο που λέγεται Αρμοδίου, υπάρχουν 2 μαγαζιά. Πρόκειται για το πρώτο όπως κατεβαινεις την Αθηνάς. Ελπίζω να βοήθησα.
 
Γεια σας :)

Ξέρετε στην Θράκη που πουλάνε καλά κλουβιά; Εγώ αυτό που πήρά είναι της κλουβοτεχνικής αλλά δεν είμαι πολύ ευχαριστημένη. Το έχω 2 βδομάδες και είδα ότι έχει αρχίσει να φεύγει η μπογιά σε κάποια σημεία. Προτίμησα το συγκεκριμένο γιατί δεν είχε συρτάρι στον πάτο. Βγαίνει από κάτω και καθαρίζεται πιο εύκολα.
 
Αν είσαι διατεθειμένη να βάλεις το χέρι λίγο πιο βαθιά στην τσέπη ρίξε μια ματιά:

kiklos.info/shop6/

"https://culpret.gr/products.html"
 
Back
Top