Διατροφή Μείγμα σπόρων συντήρησης για καναρίνια χρώματος και μωζαΐκ

Χρηστοςλερος

PB New Member
Εγγραφή
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
8
Πόλη
Λέρος
καλησπερα ψαχνω ενα μηγμα σπορων οτι καλυτερο σε ποιοτιτα για την εποχη της ξεκουρασησ-συντηρησησ των καναρινιων μου χροματοσ και μοζαικ.στην περιοδο της αναπαραγωγης ταισα την deli nature και ηταν εξερετικη αν μπορητε βοηθηστεμε οποιος ξερει!
 
ταισα την deli nature και ηταν εξερετικη
Ποιος ο λόγος να αφήσεις ένα μείγμα που όπως γράφεις είναι εξαιρετικό (για την εκτροφή σου) και να ψαχτείς για κάτι άλλο νέο και ίσως με αμφίβολα αποτελέσματα;
 
Ποιος ο λόγος να αφήσεις ένα μείγμα που όπως γράφεις είναι εξαιρετικό (για την εκτροφή σου) και να ψαχτείς για κάτι άλλο νέο και ίσως με αμφίβολα αποτελέσματα;
Το μείγμα που ταιζω είναι για την αναπαραγωγή δηλαδή αν δείτε Και η deli nature τρωφη αναπαραγωγής Ν°80 το λέει απλά έχω διαβάσει ότι άλλο μείγμα θέλει στην αναπαραγωγή άλλο στην εποχή συντήρησης των πουλιών και ψάχνω για την εποχή συντήρησης ένα εξίσου καλό μίγμα
 
απλά έχω διαβάσει ότι άλλο μείγμα θέλει στην αναπαραγωγή άλλο στην εποχή συντήρησης των πουλιών και ψάχνω για την εποχή συντήρησης ένα εξίσου καλό μίγμα
Σε αυτή την περίπτωση θα πρότεινα να διερευνήσεις αρχικά κάποιο μείγμα συντήρηση της ίδιας εταιρείας ώστε να μην υπάρχει μεγάλη διαφοροποίηση της "βασικής" σύνθεσης των σπόρων.
Δοκιμάζοντάς το θα δεις μάλιστα αν έχει αποδοχή από τα πουλιά, αν τα καλύπτει και μετά βλέπουμε.
 
Ναι ψάχνω να βρω τροφή συντήρησης από την ειδια εταιρία αλλά αν δεν βρω μάλλον θα συνεχίσω με αυτη όλο το χρόνο θα το ψάξω όμως ακόμα λογο σας ευχαριστώ πολύ που ασχοληθήκατε με το θέμα μου
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Back
Top