Διατροφή Μείγμα σπόρων χωρίς φλούδια για καναρίνια

ΓΕΡΜΑΝΟΣ

PB New Member
Εγγραφή
29 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4
Πόλη
Αθήνα
καλημέρα ειδα καποια τροφη σε μια εκθεση που δεν εχει φλούδια είναι μονο το εσωτερικο. ρωτησα και μου ειπαν ότι ετσι δεν εχω φυρα και σκουπίδια. το πτηνο τρωει ότι ακριβως χρειαζεται. τι χρησιμοποει καποιος;
 
εψαξα και εμαθα ότι τελικα επεσε εξω ο εισαγωγεας και δεν την ξαναφερνει στην ελλαδα. κριμα γιατι θα ηταν καλη περιπτωση.
 
εψαξα και εμαθα ότι τελικα επεσε εξω ο εισαγωγεας και δεν την ξαναφερνει στην ελλαδα. κριμα γιατι θα ηταν καλη περιπτωση.
Δεν θα ήταν καθόλου καλή περίπτωση. Οι σπόροι χωρίς περίβλημα, ταγγιάζουν εύκολα και από κει που λες ''τι καθαρά''...ψάχνεις φάρμακα για τα άρρωστα πουλιά..
 
ευχαριστω για τις πληροφοριες σας :) εχω πολλα χρονια καναρια αλλα πρωτη φορα μπαινω σε φορουμ

λοιπον τελικα τι καλες τροφες υπαρχουν στο εμποριο όχι όμως πολύ ακριβες λογω κρισης
 
Είναι τόσο γενική η ερώτησή σου.. Και εξαρτάται από τόσους παράγοντες...
Κατ αρχάς το ακριβό η το φθηνό, το αντιλαμβάνεται ο καθένας διαφορετικά. Μπορεί το ακριβό για σένα να είναι τα 4 ευρώ το κιλό και για μένα τα 6. Μετά τι συσκευασία θα πάρεις.. Είναι φθηνότερες οι μεγάλες. Μετά τι μείγμα τροφής θα διαλέξεις.. Μετά τι εταιρία θα διαλέξεις.. Τι πουλιά έχεις.. Και πάει λέγοντας.
 
Back
Top