Ασθένειες Μεγάλο σπάσιμο σε ράμφος lovebird

Invoked79

PB New Member
Εγγραφή
10 Δεκ 2014
Μηνύματα
7
Πόλη
Αθήνα
Γεια σας,

Ενα απο lovebird μου φαινεται στην φωτο εχει αυτο το μεγαλο σπασιμο στο ραμφος. Τι γινεται τωρα με αυτο και πως σας φαινεται; Ειναι πανω στον αεραγωγο του ρουθουνιου; Ποναει το πουλι οταν τρωει;

Διαβασα σε ξενο φορουμ οτι γινεται αποκατασταση του κοματιου με ακρυλικο και σφραγιζεται το κενο. Γνωριζεται αν αυτο γινεται και στην χωρα μας;

Αν το θεμα ειναι απλα αισθητικης φυσεως μπορει να περιμενει λιγο γιατι επιγομαι πρωτα να τους αγορασω σωστο κλουβι. Αλλιως να βαλω το ραμφος σε προτεραιοτητα.

Τα πουλια δυστυχως ανηκαν σε ανευθυνο ιδιοκτητη ο οποιος απλα τα πεταξε σε ενα μικρο τετραγωνο κλουβι με μια ταιστρα και 3 βεργες για να τα βλεπει η κορουλα του και να χαιρεται. Εδω και μια εβδομαδα εχω αναλαβει την φροντιδα τους. https://community.petbirds.gr/threads/Έχω-αναλάβει-τη-φροντίδα-2-ταλαιπωρημένων-lovebirds.22038/

Ευχαριστω πολυ.

b.jpg
 
Πανο, καλο θα ηταν να δει το πουλακι καποιος εξειδικευμενος γιατρος. Δες τη λιστα αυτη που υπαρχει στο φορουμ Πτηνίατροι, Ειδικευμένοι στα Πτηνά Κτηνίατροι | PetBirds και διαλεξε καποιον. Μην διαλεξεις απαραιτητα τον κοντινοτερο σου, ψαξτο καλα και μην αφησεις κανεναν που δεν ξερει 100% τι πρεπει να κανει, να κανει πειραμα στο πουλακι.
 
Πω πω το καημένο, πάλι καλά που βρέθηκε στα χέρια σου. Αυτό που λέει ο Ανέστης, ψάξε για καλό γιατρό πρώτ' απ' όλα. Να μας ενημερώνεις για την πορεία της υγείας του. Περαστικά του.
 
Back
Top