Γενικά Μελλοντική αγορά Μακάο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης meniam
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

meniam

PB Member
Εγγραφή
28 Οκτ 2020
Μηνύματα
1.130
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γειά σας τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να σκέφτομαι και μελλοντική αγορά Μακάο, δεν έχω εμπειρία σε μεγάλα πουλιά όμως θα ήθελα πολύ ένα, αν υπάρχει κάποιος εδώ που έχει εμπειρία με το συγκεκριμένο είδος θα ήθελα να μου δώσει πληροφορίες για τον χαρακτήρα τους για τις ανάγκες τους τροφές χώρος γιατροί εμβόλια...
 
Καλησπέρα, θα γνωρίζετε πιστεύω το κόστος αγοράς, διατροφής, μέγεθος κλουβιού, τυχόν ιατρικών επισκέψεων και πιθανόν ενοχλησης των γειτόνων, αν υπάρχουν, από τις πρωινές και απογευματινες φωνές του! Το ιδανικό θα είναι η μονοκατοικία!
 
@takis1964 έχω διαβάσει για αυτά εκτός από τις ιατρικές επισκέψεις...δεν έχω ιδέα για αυτές🙁 έχω εντυπωσιαστεί από την ομορφιά του πουλιού και σκέφτομαι γενικά για μεγαλύτερο πτηνό οπότε αποφάσισα να το ψάξω λίγο περισσότερο, να δω ποτέ θα είναι η κατάλληλη ηλικία να αγοράσω έναν πόση ανάγκη από παρέα θα χρειάζεται. Αν δεν μπορώ να προσφέρω στο πουλάκι την φροντίδα και την παρέα που χρειάζεται εννοείται ότι δεν θα προβώ σε αγορά με αποτέλεσμα την δυστυχία του...έχω δει από κοντά Μακάο να ξεπουπουλιαζεται από μοναξιά και είναι πολύ λυπηρό. Γενικά πιστεύεται ότι είναι δύσκολο πουλί; Χρειάζεται συνεχώς κάποιον στο σπίτι;
 
Κατ αρχας η ηλικία σου είναι 16; γιατι όλα παίζουν το ρόλο τους😊
[automerge]1616700192[/automerge]
Ένα κλουβί υπολόγισε το 250 στα 300 ευρώ και βάλε και 50με 60 ευρώ για τα πρώτα της παιχνίδια
Οι ιατρικές εξετάσεις έχουν να κάνουν με το κόστος, σε περίπτωση που χρειαστούν! Εάν έχεις δηλαδή την οικονομική ευχέρειά να ανταπεξελθεις!
 
17 και αν όντως πάρω τέτοιο πουλί θα γίνει μόλις τελειώσω το σχολείο γτ τώρα είναι δύσκολη φάση για κάτι τέτοιο, και δεν θα είμαι μόνη μου στην φροντίδα του θα είναι όλη η οικογένεια οπότε πάντα κάποιος θα είναι διαθέσιμος. Απλά το θέμα είναι το όταν θα πάω σε δικό μου σπίτι.. γενικά αυτό με προβληματίζει περισσότερο από όλα
[automerge]1616700510[/automerge]
Το κόστος κλουβιου πουλιού κτλπ δεν είναι θέμα το έχουμε κοιτάξει, χρειάζεται κάποια εμβόλια γιατί κάτι τέτοιο είχα ακούσει;
 
Προσωπικά την λέξη εμβόλιο την έχω ακούσει αλλά δεν έχω ακούσει κανέναν να κάνει στον παπαγαλο του!
Θα σου απαντήσει όμως κάποιος που ξέρει περισσότερα για τέτοιου είδους παπαγαλους! Σε πολυκατοικία μένεις;
 
Μονοκατοικία
[automerge]1616701298[/automerge]
Υπάρχει περίπτωση να ακούγεται και να ενοχλεί τα διπλανά σπίτια;
 
Γενικά ο προβληματισμός μου είναι ο εξής, να προβώ σε μια τέτοια αγορά σε μια τέτοια φάση της ζωής μου ή να περιμένω κάποια χρόνια και ανάλογα τις δυνατότητες της δικές μου(χρόνος, σπίτι) να πάρω;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Vada
Αν ο παπαγάλος κολλήσει με εσένα δεν θα μπορείς να ανταπεξελθεις θεωρώ λόγω ότι θα αλλάξουν πολλά πράγματα στην ζωή σου, αν όμως κολλήσει με κάποιο άτομο της οικογένειας σου, εκεί τι θα κάνεις;
 
Back
Top