Διατροφή Μετά από πόσο διάστημα πρέπει να αφαιρώ την αυγοτροφή από το κλουβί;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης S.T
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

S.T

PB New Member
Εγγραφή
4 Μαρ 2018
Μηνύματα
28
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γεια σας,
Την αυγοτροφη μετα απο ποσο διαστημα πρεπει να την αφαιρω απο το κλουβι;
 
μετα απο ποσο διαστημα πρεπει να την αφαιρω απο το κλουβι;
Εξαρτάται. Ποια δίνεις και με ποιον τρόπο; Την προσφέρεις όπως είναι ή την επεξεργάζεσαι με κάποιον τρόπο και ποιον;
 
Εξαρτάται. Ποια δίνεις και με ποιον τρόπο; Την προσφέρεις όπως είναι ή την επεξεργάζεσαι με κάποιον τρόπο και ποιον;
Βασικα την εκανα μονος μου με ενα αυγο τα τσοφλια του φρυγανιά ριγανη μελι και ελαχιστο λαδι
 
Πες μας όμως και πως διατηρείς την αυγοτροφή... Με άλλα λόγια την έχεις χωρίσει σε μερίδες και τις έχεις στην κατάψυξη, την έχεις στο ψυγείο και βάζεις από εκεί;
 
Με την ευκαιρία να ρωτήσω με τη συσκευασμένη τι κάνουμε; Πρέπει να μπαίνει ψυγείο μόλις την ανοίγουμε και στο κλουβί πόσο μπορεί να μείνει;
 
Με την ευκαιρία να ρωτήσω με τη συσκευασμένη τι κάνουμε; Πρέπει να μπαίνει ψυγείο μόλις την ανοίγουμε και στο κλουβί πόσο μπορεί να μείνει;
Νομίζω ότι εξαρτάται από το τι αναγράφεται στη συσκευασία της. Επίσης εξαρτάται από το είδος της συσκευασίας...
Π.χ. τη cede morbido την κλείνω καλά μέσα στο σακούλι της, τη βάζω σε σακούλα κλειστή επίσης και τη διατηρώ στο ψυγείο.
 
Πες μας όμως και πως διατηρείς την αυγοτροφή... Με άλλα λόγια την έχεις χωρίσει σε μερίδες και τις έχεις στην κατάψυξη, την έχεις στο ψυγείο και βάζεις από εκεί;
Την εχω στην καταψυξη
 
Στην κατάψυξη...
Σε μερίδες;
Απόψυξη στο ψυγείο ή εκτος ψυγείου;
Παραμονή στη συντήρηση ή τη χρησιμοποιείς επιτόπου μετά την απόψυξη;
Για να μην σε κουράσω με συνεχείς ερωτήσεις... Θεωρω οτι
Απο την κατάψυξη αποτύχεις στη συντήρηση και μπορεις να την κρατήσεις εκεί και να τη χρησιμοποιείς απο εκεί επι 3 ημερες
 
με τη συσκευασμένη τι κάνουμε; Πρέπει να μπαίνει ψυγείο μόλις την ανοίγουμε και στο κλουβί πόσο μπορεί να μείνει;
Τάκη εδώ συζητείται το θέμα https://community.petbirds.gr/threads/Συντήρηση-Ξηρής-Αβγοτροφής.267/

στο κλουβί πόσο μπορεί να μείνει;
Δεν έχει πρόβλημα, μπορείς να την αφήσεις ολόκληρη την ημέρα.
 
Back
Top