Φροντίδα Μεταλλικοι σκελετοι για ζευγαρωστρες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jk21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jk21

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.756
Πόλη
Περιστέρι
προταση:


http://onlinecatalogue.ikea.com/2010/ikea_catalogue/GR/

σελιδα 297 μεγεθος 60χ27χ140

τιμη 12 ευρω γαλβανισμενο ατσαλι

νομιζω με προσοψη 60 χ 30 και χωρο για ταψι γινεται δουλεια😕
 
Δημήτρη είναι πολύ έξυπνη ιδέα και με παρα πολύ μικρό κόστος.
Είσαι Καθηγητής!:D
 
Πολυ καλη ιδεα.

Δημητρη ξερεις να βγαινει και σε μεγαλυτερες διαστασεις;
 
παιδια αυτο δειχνει οτι εχει μονο.λογικα θα το εχουν φερει τωρα. Ειχα παρει τηλ πριν κανα 2 βδομαδες και το περιμενανε. Κανονιστε να το εξαφανισετε:D κλουβα δεν φτιαχνω αλλη αλλα εχω πραγματα που θελουν βολεμα στην αποθηκη😉

*αν δεν το δει καποιος δεν μπορουμε να ημαστε σιγουροι για την ποιοτητα. Περιμενω νεα λοιπον
 
Ας υποθεσουμε οτι θα παρεις το τριπλο Δημητρη.12 ευρω. Μια προσοψη κανει 10 ευρω περιπου.Αν φτιαξεις τους δυο οροφους γιατι ο τριτος μου φαινεται αρκετα χαμηλα θα στοιχισει 32 χωρις τα ταψια αλλα και τη σιτα του πατου. Η ζευγαρωστρες κοστιζουν 25 ευρω περιπου η πιο κλασσικη.Αρα μου φαινεται πανω κατω ιδιο το κοστολογιο.Ωραιες ειναι οι κατασκευες αλλα πιστευω οτι αν ψαξεις καλα στα πετ και ιδιαιτερα στην Αθηνα θα βρεις αρκετα οικονομικες ζευγαρωστρες. Οποτε δε ξερω αν αξιζει τον κοπο να κανεις μια κατασκευη
 
Εγω ουτε ζευγαρωστρα θα ψαξω, ουτε θα φτιαξω κατι με τον σκελετο αυτο γιατι εχω κανει την κλουβα μου απο περυσι:)
βρηκα κατι και το ανεβασα για οσους τους ενδιαφερει. Εστω και για οσους θελουν απλα εκει πανω να ακουμπησουν τις ζευγαρωστρες τους. Γιατι και αυτες αν δεν κρεμαστουν στον τοιχο καπου πρεπει να μπουν.

*δεν μενουν ολοι Αθήνα 😉

*δεν νομιζω τα ντεξιον ή αλλοι μεταλλικοι σκελετοι που εχουν χρησιμοποιειθει σε ιδιοκατασκευες που υπαρχουν στο αντιστοιχο φορουμ να ηταν φθηνοτερα αλλα μπορει και να κανω λαθος

*οταν φτιαχνεις κατι μετα χερια σου το χαιρεσαι περισσοτερο και ας ειναι και ακριβοτερο

* με εξαιρεση καποιες ακριβες ζευγαρωστρες με ανοξειδωτα καγκελα, το υλικο τους δεν συγκρινεται με την ποιοτητα των προσοψεων, τουλαχιστον αυτων που ειχα ψωνισει
 
Ενταξει μη βαρας 🙂. Σε 3 Σαββατοκυριακα παντρευομαι μη παω με κανα μαυρο ματι γαμπρος κατω απο το αυλακι 😎.
Μετα την αγορα της κλουβας περσυ τετοια εποχη εχω ακουσει, δεν ειναι εποχη για κατασκευες ψαχνω κατι μαζεμενο βεβαια μπας και παρουν δρομο οι ζευγαρωστρες και τα κλουβια απο το υπογειο
 
βρε θοδωρη ποιον να βαρεσω;δεν ειπα κανεναν να μην ψωνισει κατι ετοιμο(προσφατα ειχε αναρτηθει και κατι καλο στο φορουμ), ουτε φυσικα και σενα. Ξερω οτι η κατασκευη θελει χρονο και αναστατωση αν δεν υπαρχει ειδικος χωρος για να γινει και θυμαμαι και τα δικα μου μεχρι να την φτιαξω οτι ειχα γκρινια:D αφου ολα ηταν χυμα στο μπαλκονι. Ιδεες δινουμε εδω. Δεν ειναι η πρωτη φορα που γινεται συζητηση για κατασκευες 😉

* αν και νομιζω θα το ειχες δει αναφερομαι σε αυτο https://community.petbirds.gr/threads/Τριώροφη-ή-τετραώροφη-μεταλλική-σύνθεση-με-ζευγαρώστρες.17033/ που αν εχεις τροπο να το φερεις εκει, για ετοιμο δεν ειναι πολυ ακριβο αν ειναι οπως λεει αλουμινιο (ο νικος εχει βαλει στοιχεια επικοινωνιας νομιζω)
 
Back
Top