Συμπληρώματα Μεταλλικό νερό με ιώδιο, aqua drink της vitakraft

Diamante de gould

PB Member
Εγγραφή
11 Απρ 2008
Μηνύματα
603
Πόλη
Αθήνα
Σημερα αγορα δοκιμαστικα το aqua drink της vitakraft αλλα τελικα δεν βρηκα τις απαραιτητες πληροφοριες στην ιστιοσελιδα τους και η συσκευασια δεν ειναι σε καποια γλωσσα που να καταλαβαινω🙄.

Ξερετε δοσολογιες;
 

Συνημμένα

  • aquadrink.webp
    aquadrink.webp
    5,9 KB · Προβολές: 134
:)Οδυσσεα, δεν ξερω τις οδηγιες, (ηθελα ν'αγορασω κι'εγω, εδω και καιρο) αλλα οπου εχω βρει τις συγκεκριμενες συσκευασιες (σε διαφορα πετ σοπς) ηταν ολες εκτος ημερομηνιας ληξης, εχεις προσεξει μηπως εχουν ηδη ληξει
 
Oδυσσεα εγω επελεξα τα αγγλικα αλλα δεν λεει και πολλα πραγματα. Λεει οτι ειναι νερο με ιωδιο και μεταλλα απο πηγης που βοηθαει στο μεταβολισμο. Μιλα για αντικατασταση του νερου βρυσης που περιεχει αρκετο χλωριο.
For love of animals - Vitakraft products for the species-specific keeping and feeding of pets (προς το τελος της σελιδας)
 
Σισσυ απο εκει που το πηρα ηταν οντως λιγο απειραχτα... Αλλα τουλαχιστον ληγει 11/09.
Ανεστη αυτα ειδα και εγω αλλα την δοσολογια δεν ειχε. Επι ποσες μερες το δινουμε, αν κανει μεσα στην αναπαραγωγη κτλ..
 
Νομίζω το ίδιο αποτέλεσμα έχει κανείς αν πάρει μεταλλικό νερό και βάλει μια σταγόνα ιώδιο στο μισό λίτρο.
Ας μας πει κάποιος που το κάνει δοσολογία.
 
την απαντηση την εδωσε ο φοιβος το δινουν καθημερινα αντικαθιστοντας το καθαρο νερακι πως θα πουλησουν αλωστε!
εγω θα εδινα φρεσκο καθαρο νερο χωρις χλωριο εμφιαλομενο η χρηση ιωδιου εχει εφαρμογη σε πιθανη ελλειψη του απο κακη λειτουργια του θυρεοειδη αδενα
 
Οδυσσέα, από που το αγόρασες; Στείλε PM αν δεν μπορείς να το αναφέρεις δημόσια.
 
Καλησπέρα

Πράγματι στα Γερμανικά λέει αυτό που έγραψε ο Φοίβος. Είναι νερό με ιόδιο και μεταλικά στοιχεία για καλό μεταβολισμό.
 
Υπήρχε από παλιά αυτή η τακτική, να ρίχνουν λίγο ιώδιο στο νερό. Μερικές σταγόνες σαν απολυμαντικό και προληπτικά για αντιμικροβιακή χρήση. Φαίνεται πως αυτό πουλάει και η εταιρεία.
 
Υπήρχε από παλιά αυτή η τακτική, να ρίχνουν λίγο ιώδιο στο νερό. Μερικές σταγόνες σαν απολυμαντικό και προληπτικά για αντιμικροβιακή χρήση. Φαίνεται πως αυτό πουλάει και η εταιρεία.
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου Γιάννη... 🙂
 
Back
Top