Φροντίδα Μεταφορά Παπαγάλου! Χμμμ, εσείς τι λέτε;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης takis1964
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

takis1964

PB Known Member
Εγγραφή
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
3.634
Πόλη
Αρτέμιδα
Στο fb καποιος υποστηριξε οτι ετσι ο παπαγαλος ειναι συνεχεια με την κορη του που υπεραγαπα, εγινε η σχετικη κριτικη, αλλος υπερ αλλος κατα! Η τσαντα ειναι για μεταφορα σκυλου γατας με τρυπες αερισμου και κλαδί για να καθεται το πτηνο! Εγω δεν ειμαι συμφωνος με την ιδεα αυτη, απλα μου εκανε εντυπωση σαν λυση! Εσεις τι λετε; Δεν ξερω αν εχει κομμενα τα φτερα του αλλα αν ειναι να βγαινει καποιος και το πουλι ναναι κλεισμενο εκει εως οτου να γυρισει σπιτι το αφεντικο του μου δείχνει ακομα ποιο καπως!

Screenshot_2017-05-02-16-58-23-270x480_crop_263x379.webp
 
Αν βλέπω καλά είναι μια αμαζόνα orange winged. Σωστά; Για εμένα δεν υπάρχει τίποτα μεμπτό στην εικόνα, όλοι έχουμε πουλιά στην αιχμαλωσία και οι μισοί απο αυτούς που κάνουν κριτική τα έχουν σε άθλιες συνθήκες συνήθως και σε ακατάλληλα κλουβιά. Ελπίζω μόνο να το βάζουν για ύπνο νωρίς και να μην το ξενυχτάνε. Προσωπικά πλέον με τρομάζει το πολύ μεγάλο δέσιμο με ένα πουλί λόγω των αυτοκαταστροφικών τάσεων που μπορεί να αποκτήσει αν κάτι αλλάξει.
 
Τάκη, δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς δείχνει η εικόνα. Υπάρχουν άλλες με διαφορετικά πλάνα;
 
Τάκη, δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς δείχνει η εικόνα.
Σταύρο ένα σακίδιο μεταφοράς pet είναι αν δεν κάνω λάθος σαν αυτό
11.webp
για να το κουβαλάει παντού...
 
Κι εγώ δεν συμφωνώ με το ''αυτοκόλλητο'' της υπόθεσης. Ο χώρος είναι το λιγότερο, εφόσον φυσικά έχει τις προδιαγραφές για τη μεταφορά παπαγάλων...
Άλλο να πας μια βόλτα που και που με το πουλί και άλλο να...
Στο fb καποιος υποστηριξε οτι ετσι ο παπαγαλος ειναι συνεχεια με την κορη του που υπεραγαπα...
 
Θυμήθηκα τι μου είχε απαντήσει κάποτε ο γιατρός Ακρίβος, όταν του ανέφερα πως επειδή έχουμε μειώσει τα ταξίδια και τις εκδρομές πιστεύω πως αυτό έχει στοιχίσει στον Μάριο (τότε ήταν μόνος χωρίς συντροφιά άλλου πουλιού)...
Στην Κίνα, μου είπε, πολλοί ιδιοκτήτες πουλιών τα πηγαίνουν βόλτα στα πάρκα, να τον πηγαίνεις κι εσύ... Έτσι αλλάζουν παραστάσεις και ακούν άλλα πουλιά...
Φυσικά όλο αυτό γίνεται για να ''προσφέρεις φύση'' στο πουλί και δεν έχει καμιά σχέση με το να το πηγαίνεις σε μέρη που συνηθίζεις να πηγαίνεις ως ''άνθρωπος''
 
Τάκη, δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς δείχνει η εικόνα. Υπάρχουν άλλες με διαφορετικά πλάνα;
Σταυρο ενα σακίδιο ωμου με τρυπες στο πανω μερος και φυλιστρινι στο πισω μερος να βλεπει το ζωο
 
Εχω δει κ εγω σακιδιο-κλουβι μεταφορας.. αλλα θα το χρησιμοποιουσα μονο για μεταφορα σε καποιο ταξιδι οπου θα υο εβαζα μετα στο κλουβι του η πχ μια μικρη κοντινη εκδρομη μονοημερη εννοω.. 🙂
 
Back
Top