Φροντίδα Μεταφορά καναρινιών με σωστές συνθήκες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mgerom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mgerom

Canaries Expert
Εγγραφή
16 Απρ 2006
Μηνύματα
8.640
Πόλη
Αθήνα
Μια πολύ μελετημένη πρόταση. Ατομικό κλουβάκι μεταφοράς ακόμα και για πουλιά που προορίζονται για εκθεσιασμό. Υπάρχει ιδιαίτερη θήρα εισόδου-εξόδου και έξυπνος τρόπος απομόνωσης του πουλιού απο την όλη διαδικασία της αλλαγής τροφής και νερού.

μεταφορά_πτηνών.webp
 
Μάκη, υπάρχουν κάπου εδώ στην Ελλάδα;
 
Μάκη, υπάρχουν κάπου εδώ στην Ελλάδα;
ΤΡΑΝΣΠΟΡΤΙΝΟ φέρνουν πολλοί. Βέβαια δεν έχουν πάντα όλα τα είδη και τα παρελκόμενά τους. Ισως χρειάζεται να περιμένει κανείς αφού το παραγγείλει. Πραγματικά δεν ξέρω ακριβώς.
 
Φέτος αγόρασα και δούλεψα το συγκεκριμένο ατομικό κλουβάκι για την μεταφορά των εκθεσιακών μου πουλιών προς στις εκθέσεις. Τα πουλάκια μου πήγανε στην κυριολεξία ατσαλάκωτα.
Η δε τροφοδότηση σε νερό και φαγητό είναι πολύ εύκολη χωρίς να ενοχλείς το κάτοικο στο παραμικρό.
Αξιοσημείωτο είναι ότι φέτος στο Reggio είδα σε μεγάλο ποσοστό εκτροφείς να χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο κλουβάκι. Βέβαια σε μεγαλύτερες συστοιχίες, είδα τρόλευ με 64 κλουβάκια επάνω .
Μεγάλη ευκολία και πολύ έξυπνος είναι ο τρόπος όπου συνδέεται και αποσυναρμολογείται για τυχόν πλύσιμο ή αποθήκευση.
Προς στιγμήν ίσως είναι το καλύτερο στο είδος του μέχρι να βγεί το επόμενο.

κλουβιά_μεταφοράς_πουλιών.webp
 
είναι φωτεινά ενώ είναι αδιαφανή ώστε να μην τρομάζουν

Να φανταστείς Μαρία ότι σε όλη την κατασκευή υπάρχει ειδική υποδοχή για led ταινία σε περίπτωση που χρειαστείς να ενισχύσεις το φωτισμό χωρίς να εμποδίζει την εισαγωγή και την εξαγωγή.
 
ότι σε όλη την κατασκευή υπάρχει ειδική υποδοχή για led ταινία σε περίπτωση που χρειαστείς να ενισχύσεις το φωτισμό χωρίς να εμποδίζει την εισαγωγή και την εξαγωγή.
Τέλεια, τέλεια, και για τις εκδρομικές εξορμήσεις μαζί με μικρά πουλιά άψογα.
 
Back
Top