Γενικά Μεταφορά κοκατίλ σε μεγάλη απόσταση

Λένα

PB New Member
Εγγραφή
8 Ιουν 2018
Μηνύματα
4
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα, θα ήθελα να σας ρωτήσω επειδή έχω ένα κοκατιλ και θα ήθελα να το μεταφέρω μια μακρινή απόσταση, θα ήθελα να ακούσω μερικές συμβουλές εάν σας είναι εύκολο, και εάν το παπαγαλάκι θα έχει τις αντοχές ενός μεγάλου ταξιδιού 10 ωρών μεσα σε λεωφορείο, θα είναι πρώτη του μεταφορά δεν τον έχουμε ξανά μεταφέρει, και η ηλικία του είναι σχεδόν ενάμιση χρονών
 
Τελευταία επεξεργασία:
Να ρωτήσετε εάν μπορείτε να το κρατήσετε πάνω μαζί σας ή εάν πρέπει αναγκαστικά να μπει στις αποσκευές. Στη δεύτερη περίπτωση εγώ δεν θα το διακινδυνευα
 
Εάν δεν επιτρέπεται να το έχω μαζί μου δεν θα το άφηνα στις αποσκευές ούτος η άλλος, αλλά το θέμα μου είναι εάν θα αντέξει την πολύωρη μεταφορά
 
Εάν δεν επιτρέπεται να το έχω μαζί μου δεν θα το άφηνα στις αποσκευές ούτος η άλλος, αλλά το θέμα μου είναι εάν θα αντέξει την πολύωρη μεταφορά
Δεν νομίζω ότι θα έχει πρόβλημα. Εγώ θα έβαζα το κλουβάκι σε μια σακούλα για να είναι ανοιχτό μόνο από την πάνω πλευρά και να μην τρομάξει.
Αυτό με το ΚΤΕΛ να το χιλιοτσεκαρεις επειδή συνήθως δεν επιτρέπουν πάνω τα πουλιά. Εγω όταν πηγαινοερχομουν Χαλκιδική Θεσσαλονίκη προσπάθησα μια φορά να ταξιδέψω με λεωφορείο επειδή είχε πρόβλημα το αυτοκίνητο μου και δεν μου επέτρεψαν να το πάρω πάνω. Αύγουστο μήνα επέμεναν να το βάλουν στις αποσκευές.
 
Θα το ψάξω και θα δω τι θα κάνω πάντως εάν είναι να μου πουν να αφήσω στις αποσκευές δεν θα το πάρω μαζί μου. Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Sissy
Λενα για αρχη πρεπει να ρωτησεις στο Κτελ σε ποια δρομολογια επιτρεπονται τα ζωα.
Το κλουβι οπως σου ειπε και η Ζωη καλο θα ειναι να το εχεις σκεπασμενο για να μη στρεσαρετε το πουλι.

Νομιζω οτι χρειαζεσαι και μια βεβαιωση απο κτηνιατρο οτι το πουλι ειναι καλα στην υγεια του για να μπορεσει να ταξιδεψει!

Τωρα οσο αφορα τις ωρες σιγουρα ειναι πολλες αλλα δε νομιζω οτι θα εχεις προβλημα. Και με τις στασεις θα ειναι μια χαρα!
 
Σας ευχαριστώ πολύ κα. Βασια για τις πληροφορίες σας θα τα κανονίσω να σαστε καλά! :)
 
Back
Top