Αναπαραγωγή Μεταφορα καναρινιων απο Θεσαλλονικη-Κυπρο

kiriakos21

PB New Member
Εγγραφή
26 Απρ 2015
Μηνύματα
162
Πόλη
Φρέναρος
Γειά σας παιδια τι κάνετε.; Ειμαι 16 ετων αρχισα φετος υην αναπαραγωγη καναρινιων και απο τα 2 ζευγαρια εβγαλα 4 μικρα και καθονται τωρα αν βγαλω γυρω στα 10 μικρα ειμαι ευχαριστημενος για πρωτη φορα... Θελω να γινω εκτροφέας και θα παω με τους γονιους μου διακοπες στην θεσαλλονικη απο κυπρο. Και σκεφτομαι πως μπορω να μεταφερω καναρινια που θα αγορασω απο θεσαλλονικη.; Επειδη θελω να παρω καναρινακια απο θεσαλλονικη οχι οτι δεν εχουμε στην Κυπρο αλλα αφου θα ερθω ελλαδα να παρω καμια 10καροα μικρα φετονα και του χρονου να εχω πολλα ζευγαρια για εκτρπφη σιγα σιγα...
 
Γειά σας παιδια τι κάνετε.; Ειμαι 16 ετων αρχισα φετος υην αναπαραγωγη καναρινιων και απο τα 2 ζευγαρια εβγαλα 4 μικρα και καθονται τωρα αν βγαλω γυρω στα 10 μικρα ειμαι ευχαριστημενος για πρωτη φορα... Θελω να γινω εκτροφέας και θα παω με τους γονιους μου διακοπες στην θεσαλλονικη απο κυπρο. Και σκεφτομαι πως μπορω να μεταφερω καναρινια που θα αγορασω απο θεσαλλονικη.; Επειδη θελω να παρω καναρινακια απο θεσαλλονικη οχι οτι δεν εχουμε στην Κυπρο αλλα αφου θα ερθω ελλαδα να παρω καμια 10καροα μικρα φετονα και του χρονου να εχω πολλα ζευγαρια για εκτρπφη σιγα σιγα...
Στο αεροδρόμιο θα ρωτήσεις για το ποιες αεροπορικές εταιρείες δέχονται και κάτω από ποιες προϋποθέσεις τα πουλιά στην πτήση.
Έτσι θα ξέρεις και το μέγιστο αριθμό, και τον τρόπο μεταφοράς και στις συνθήκες...
Μην το αμελήσεις και μην ξεκινήσεις αγορές αν δεν εξασφαλίσεις πρώτα τη μεταφορά τους...
Καλές επιλογές.
 
Σκευτομαι αν γινετε να τα κραταω πανω μου μεσα στο αεροπλανο
Θα ρωτήσεις όταν θα κάνεις την κράτηση όχι την έκδοση του εισιτηρίου σου, πόσα και κάτω από ποιες προϋποθέσεις μπορείς να έχεις μαζί σου στην καμπίνα επιβατών, γιατί φυσικά τα πουλιά δεν αντέχουν την αποσυμπίεση του χώρου των αποσκευών.
Εννοείται πρέπει να είναι απολύτως κλειστά σκοτεινά και για τα πουλιά για να είναι ήρεμα και μόνο τρύπες εξαερισμού θα έχεις στο κλουβί μεταφοράς.
 
Αν τα εχω μαζι μου μεσα σε κανονικο κλουβι μεσα στο αεροπλανο.;
Πρέπει να είναι καλυμμένο το κλουβί. Για τις προδιαγραφές ωστόσο πρέπει να ρωτήσεις και να ζητήσεις άδεια από την εταιρία που θα ταξιδέψεις. Δεν έχουν όλες τους ίδιους όρους και απαιτήσεις.
 
Θα ρωτησεις τις αεροπορικες. Εχω την πεποιθηση βεβαια οτι ολα τα ζωα απαγορευονται στην καμπινα των αεροσκαφων.
 
Εχω την πεποιθηση βεβαια οτι ολα τα ζωα απαγορευονται στην καμπινα των αεροσκαφων.
Όχι δεν ισχύει, γατιά σκυλιά μέχρι κάποια κιλά, επιτρέπεται, σε κλουβί φυσικά.
 
Επειδη aegean/olympic (ενα και το αυτο) ειναι η πιο κοινη εταιρεια εδω, δεν βλεπω πουθενα για πτηνα. Επικοινωνησε στα τηλεφωνα που βλεπεις.

http://el.aegeanair.com/taksidepste/eidikes-periptoseis/taksidi-me-katoikidia/
http://el.about.aegeanair.com/etaireia/ypiresies/cargo/

Εχει 2 pdf που δεν μπορω να ανεβασω, αλλα θα τα βρεις.
 

Συνημμένα

Αν τα εχω μαζι μου μεσα σε κανονικο κλουβι μεσα στο αεροπλανο.;
Δεν θα σου επιτρέψουν την επιβίβαση αν τα κουτιά δεν έχουν τις προδιαγραφές που πρέπει ακόμη κι αν η εταιρεία επιτρέπει τα ζώα στο αεροπλάνο.
Κάνε ερώτηση... μην κάνεις κάποιο λάθος
 
Aν ταξιδεψεις με ryanair ενημερωσε μας γιατι κι εγω προκειται να παω στον τοπο καταγωγης μου(Κρητη) και δεν ξερω ακομα τι να επιλεξω, αεροπλανο η πλοιο.Αν χρειαστει να κουβαλαω το κλουβι μεσα στο πλοιο θα ειναι παιδεμα.
 
Aν ταξιδεψεις με ryanair ενημερωσε μας γιατι κι εγω προκειται να παω στον τοπο καταγωγης μου(Κρητη) και δεν ξερω ακομα τι να επιλεξω, αεροπλανο η πλοιο.Αν χρειαστει να κουβαλαω το κλουβι μεσα στο πλοιο θα ειναι παιδεμα.
Με το πλοίο αν εξαιρέσεις την επιβίβαση και την αποβίβαση... είναι ο καλύτερος τρόπος μεταφοράς μια και θα κινηθεί σε κλιματιζόμενο χώρο με τη μικρότερη δυνατή πίεση.
 
Με το πλοίο αν εξαιρέσεις την επιβίβαση και την αποβίβαση... είναι ο καλύτερος τρόπος μεταφοράς μια και θα κινηθεί σε κλιματιζόμενο χώρο με τη μικρότερη δυνατή πίεση.
H επιβιβαση και η αποβιβαση ειναι το λιγοτερο. Το θεμα ειναι οτι οπου κατσεις πρεπει να εισαι εκει, δν μπορεις να πηγαινοερχεσαι με τα κλουβια στο χερι. Πχ θες να πας τουαλετα η θες να πας για φαγητο η βρε αδερφε θες να περπατησεις πανω κατω γιατι δεν μπορεις να καθεσαι 7 ωρες συνεχομενα. Τι θα κανεις; Και εστω οτι εχεις καμπινα. Κι αν ειναι κανενας παραξενος στο δωματιο και αρχιζουν και κελαηδανε τα πουλακια;τι γινεται;
 
Παιδια μην το μεγαλοποιειτε. Εχω δει απειρες φορες να ταξιδευουν με πλοιο και ειχα και το νου μου σε μια κυρια που πηγε τουαλετα ή να φαει και απλα τα προσεχα εγω. Δεν παιζει να παθουν τιποτα αμα μεινουν και ενα τεταρτο μονα τους, τι φοβαστε μη σας τα παρουν; Οσο για τις καμπινες και τα κελαηδισματα, τα σκεπαζεις με ενα σκουρο πανι και τελος.
 
Mιραντα τα παιδια σου θα τα αφηνες μονα τους για ενα τεταρτο;😀 καπως ετσι σκεψου το
 
Εγω οταν τα μετεφερε εκλεισα μονοκλινη εξωτερικη καμπινα με κατοικιδιο... Δεν μετραω. Αλλα αν παριστατο αναγκη ναι θα τα αφηνα για λιγη ωρα. Απο το πλοιο δεν εχουν να πανε και πολυ μακρια.
 
Εγω οταν τα μετεφερε εκλεισα μονοκλινη εξωτερικη καμπινα με κατοικιδιο... Δεν μετραω. Αλλα αν παριστατο αναγκη ναι θα τα αφηνα για λιγη ωρα. Απο το πλοιο δεν εχουν να πανε και πολυ μακρια.
Θυμασαι κοστος καμπινας;
 
Back
Top