Γενικά Μεταφορα Monk και ταλαιπωρια απο το ταξιδι

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης...
σκεφτομαι να παρω ενα παπαγαλο Monk!
δεν θελω να παρω απο πετ σοπ...υπαρχουν δυο εκτροφεις που εχουν τετοια πουλια(τοσους βρηκα εγω)
ο ενας ειναι Αθήνα και τα εχει 400€ ενω ο αλλος ειναι στη ροδο και τα εχει 300€ η διαφορα αυτη των 100€ ειναι συμαντικη για εμενα.
οποτε το θεμα που τιθετε ειναι το εξης... Θα ειναι μεγαλη ταλεπορεια για το παπαγαλακι να ερθει απο ροδο εδω;
επισης απ τον εκτροφεα στην Αθήνα δεν ξερω αν οταν θα εχει αυτος διαθεσημα θα μπορω εγω να ανεβω Αθήνα...

περιμενω τις συμαντικες αποψεις σας..
 
αγγελε μεχρι τον πειραια θα ερθει μια χαρα. Ο κυριακος το κανει πολυ καιρο αυτο, εχει δικο του ανθρωπο μες στο καραβι. Μην σε ανησυχει. Βαζει λιγο τροφη και νερο μεσα στο κουτακι του. Ο παπαγαλος ειναι ταισμενος στο χερι η απο τους γονεις;
 
οι τιμες που σας ανεφερα ειναι για πουλια ταϊσμενα στο χερι, απο τους γονεις ειναι -100 € και στα δυο εκτροφεια...
 
με το κτελ τι γινετε;

*αν η ταλεπωρια που θα υποστει το πουλι ειναι μεγαλη προτιμω να μην το παρω... Και να τον παρω οταν θα εχω δικο μου μεταφορικο μεσο..
 
με το κτελ τι γινετε;

*αν η ταλεπωρια που θα υποστει το πουλι ειναι μεγαλη προτιμω να μην το παρω... Και να τον παρω οταν θα εχω δικο μου μεταφορικο μεσο..

Με το κτελ τέτοια εποχή δεν συνιστάται η μεταφορά του. Χαμηλές θερμοκρασίες στο χώρο αποσκευών οι οποίες μπορεί και να αποβούν μοιραίες.
 
To πουλακι απο τον κ. Κυριακο θα το παρεις;Επειδη εχω ηδη επικοινωνησει μαζι του σου λεω να μην φοβασαι τη μεταφορα του απο Ροδο. Τωρα για να το πας στο Βολο δεν ξερω, ο Γρηγορης κατι παραπανω γνωριζει.Αν ομως το βαλει Γρηγορη σε ενα καλαθακι για τις γατες; Αυτα ειναι υφασματινα, προφανως ζεστα και θα το εχει και μαζι του στο ταξιδι.
 
To πουλακι απο τον κ. Κυριακο θα το παρεις;Επειδη εχω ηδη επικοινωνησει μαζι του σου λεω να μην φοβασαι τη μεταφορα του απο Ροδο. Τωρα για να το πας στο Βολο δεν ξερω, ο Γρηγορης κατι παραπανω γνωριζει.Αν ομως το βαλει Γρηγορη σε ενα καλαθακι για τις γατες; Αυτα ειναι υφασματινα, προφανως ζεστα και θα το εχει και μαζι του στο ταξιδι.

Μπάζει κάτω αρκετά 😉 Βόλο είπαμε; 2-3 ώρες δηλαδή ταξίδι;
 
Που μπαζει; Μα τα κλουβακια αυτα μεταφορας ειναι ζεστα, αν του εβαζε και κανενα παραπανω υφασματακι μεσα; Και θα το εχει μεσα στο ΚΤΕΛ, αυτα επιτρεπονται!
 
Μέσα στους επιβάτες αν δεν το συνοδεύει ο ίδιος απαγορεύεται, και φυσικά είναι και στην κρίση του οδηγού να πεί το όχι, και να προτείνει την λύση της καμπίνας αποσκευών (εκεί μπάζει)
 
Ναι, εκει οντως μπαζει, δεν το συζηταω.Αλλα απ'οτι καταλαβα ο Φωτης θα κατεβει Αθηνα για να το παραλαβει.Αρα θα το εχει στο χερι. Εγω οποτε μετεφερα καναρινακια στο χωριο παντα ρωτουσα στα εκδοτηρια και μετα ενημερωνα τον οδηγο. Ποτε δεν επεσα σε ασπλαχνο! Επαιρνα και το υφος ειμαι-ετοιμη-να-κλαψω-θα-πεθανει-το-μικρο-στις-αποσκευες και ολα καλα!
 
τον παπαγαλινο δεν θα τον επερνα τωρα.
το υφασματινο το φοβαμε... Μη το κοψει και μη πιαστει το ποδι του πουθενα.
δεν θα το συνοδευα εγω το πουλι αυτο ειναι το θεμα.
με λενε αγγελο οχι φωτη:D

μαλλον θα πρεπει να ανβαλω τα σχεδια μου για μερικα χρονακια ακομα...
ας μεινουμε στα κοινα και τα κοκατιλ

σας ευχαριστω ολους!
 
Ουπς, συγνωμη, πως μπερδευτηκα ετσι!
Νομιζα πως θα ερχοσουν εσυ να το παραλαβεις... Δεν θα το εμπιστευομουν να ερθει ετσι το πουλακι!
 
Αγγελε θα ερθω βολο στις 24/12/08 . Πολυ ευχαριστως να το παραλαβω απο το πλοιο και να στο φερω εγω... Θα ανεβουμε με το αυτοκινιτο μου και θα μεινουμε στην αλλοι μερια Βολου... Εγω παντος που αγορασα ενα παπαγαλο conoura παταγονιας τον μετεφερα απο Αθήνα στη εδεσσα στο κατω μερος του λεωφοριου χωρις κανενα προβλημα, αλλα ο καιρος ηταν καλυτερος..
 
Ναι, εκει οντως μπαζει, δεν το συζηταω.Αλλα απ'οτι καταλαβα ο Φωτης θα κατεβει Αθηνα για να το παραλαβει.Αρα θα το εχει στο χερι. Εγω οποτε μετεφερα καναρινακια στο χωριο παντα ρωτουσα στα εκδοτηρια και μετα ενημερωνα τον οδηγο. Ποτε δεν επεσα σε ασπλαχνο! Επαιρνα και το υφος ειμαι-ετοιμη-να-κλαψω-θα-πεθανει-το-μικρο-στις-αποσκευες και ολα καλα!
εγω δεν μπορουσα να τον εχω μεσα στο λεωφοριο οχι γιατι δεν ηθελε ο οδηγος αλλα γιατι ο conoura παταγονιας ειναι τρομερος φωνακλας και καταλαβενεις τι θα γινοταν μεσα...
σε καθε σταση ανοιγα την πορτα των αποσκευω και του εδινα νερο και φαγειτο. Του μιλουσα και οι φωνες του ακουγοταν μεχρι μεσα στα καταστηματα.
Ευτιχος ο αδελφοσ μου που τον εχει μενει σε μονοκατικια
 
εγω δεν μπορουσα να τον εχω μεσα στο λεωφοριο οχι γιατι δεν ηθελε ο οδηγος αλλα γιατι ο conoura παταγονιας ειναι τρομερος φωνακλας και καταλαβενεις τι θα γινοταν μεσα...
σε καθε σταση ανοιγα την πορτα των αποσκευω και του εδινα νερο και φαγειτο. Του μιλουσα και οι φωνες του ακουγοταν μεχρι μεσα στα καταστηματα.
Ευτιχος ο αδελφοσ μου που τον εχει μενει σε μονοκατικια

Σοβαρα; Τοσο μεγαλο προβλημα ειχες;!
Μπραβο σου που ενδιαφερεσαι να μεταφερεις τον φιλαρακο...
 
Σοβαρα; Τοσο μεγαλο προβλημα ειχες;!
Μπραβο σου που ενδιαφερεσαι να μεταφερεις τον φιλαρακο...
Δεν ηταν προβλημα για μενα αλλα για τους αλλους ταξιδιοτες οι φωνες του ειναι αρκετα ντεσιμπελ ...
ταξιδευαμε βραδυ και οπως καταλαβενεις δεν αντιλαμβανοντε ολοι την ανησυχεια μου ο Σπυρος να βρισκετε στον χορο των αποσκευων...
παντος δεν στρεσαριστικε καθολου..ηταν ιδιαιτερα φιλικος ακομα και οταν τελεικα φτασαμε στον προορισμο μας...
 
σε ευχαριστω πολυ για την προθημια σου να με βοηθισεις!

αλλα τοτε δεν θα εχω ουτε τα χρηματα...
αλλα δεν νομιζω και ο εκτροφεας να εχει μικρα...

σε ευχαριστω πολυ και παλι!
 
Back
Top