Ασθένειες Με ανησυχούν τα ποδαράκια της κανάρας μου

Birdman.gr

PB New Member
Εγγραφή
3 Μαϊ 2015
Μηνύματα
276
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα, εδω και κάποιες μερες τριγυρνούσε το εκτροφείο μου ενα απσρο καναρίνι, σήμερα λοιπον καταφερα να το πιασω πριν γίνει μεζες καμίας γάτας, ειναι ενα κατασπρο θηλυκό ομως τα ποδαρακια της με ανησυχούν, παραθετω καποιες φωτογραφιες
 

Συνημμένα

  • IMG_20190312_183629.webp
    IMG_20190312_183629.webp
    6,7 KB · Προβολές: 41
  • IMG_20190312_183630.webp
    IMG_20190312_183630.webp
    7,5 KB · Προβολές: 41
Καλησπέρα. Κράτησέ το μακριά από τα δικά σου. Πήγαινέ το σε έναν πτηνίατρο για έναν έλεγχο. Όσον αφορά στο πρόβλημα στα πόδια, έχουμε δει πολύ χειρότερα. Βάλε του epithol και θα έρθει στα ίσα του. Δακτυλίδι φορά μεν ανοικτό δε. Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για την ηλικία του. Αν κρίνω από το νυχάκι του, ενδέχεται να είναι νέο σε ηλικία.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλώς το δέχτηκες. Αφού το πουλάκι δεν έχει κλειστό δαχτυλίδι, δεν μπορείς να βρεις να ξέρεις τίνος είναι. Κράτησέ το χώρια από τα δικά σου κάνα δύο εβδομάδες και βάλε του όπως σου ανέφερε και ο στέφανος epithol ή tobrada στα ποδαράκια. Σε περίπτωση που δεν σου βρίσκεται βάλε του απλή βαζελίνη.Κάποιος το "κλαίει" εκεί τριγύρω άρα ανέφερέ το σε κάνα δύο πετσοπ στην περιοχή , εάν θέλεις να βρεθεί ο ιδιοκτήτης του. ΠΡΟΣΟΧΗ χωρίς λεπτομέρειες επειδή θα βρεθούν πολλοί "μνηστήρες" ή "νύφες". Καλή συνέχεια.
 
Δυστυχώς εδώ που ζω και εργάζομαι δεν υπάρχει κανένας πτνηνιατρος, επίσης όσοι ασχολούνται εδώ με Καναρίνια δεν έχουν ιδέα, τώρα από που έφυγε δεν ξέρω άρχισε σήμερα να φτιάχνει φωλιά από εφημερίδα μέσα στην ταιστρα, με το που το είδα φοβήθηκα για τα χειρότερα ευλογία πχ. Παρόλο αυτά ειναι ζωηρή όμως σαν πουλί είναι τεράστιο σε σχέση με τα τιμπρανδο μου
 
άρχισε σήμερα να φτιάχνει φωλιά από εφημερίδα μέσα στην ταιστρα
Στην θέση σου θα έβαζα άμεσα φωλιά και νήμα στο κλουβί.
Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να έχει ήδη ζευγαρώσει πριν αποδράσει!
 
Back
Top